Premier League: Chelsea zwycięska w derbach Londynu

Chelsea wygrała w derbach Londynu z Tottenhamem Hotspur 4:0 i ma już siedem punktów przewagi nad kolejnym zespołem. To najwyższa przewaga w tym sezonie.

Bartosz Zimkowski

Jeszcze na rozgrzewce kontuzji doznał Fernando Torres i jego miejsce w podstawowym składzie zajął Samuel Eto'o. Kameruńczyk wniósł sporo do gry The Blues i to jemu Chelsea zawdzięcza dwie pierwsze bramki.

W pierwszej połowie gole nie padły. Worek otworzył się, gdy Jan Vertonghen pośliznął się, podał do własnego bramkarza, ale futbolówkę przechwycił Eto'o. Kameruńczyk strzałem między nogami golkipera trafił do siatki rywali.

Kilka chwil później Younes Kaboul ciągnął za koszulkę Eto'o we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Na dodatek wyrzucił z boiska Kaboula. "Jedenastkę" wykorzystał Eden Hazard i było już praktycznie po meczu.

W samej końcówce spotkania na boisku zjawił się Demba Ba i w ciągu dwóch minut dwukrotnie wpakował piłkę do siatki. Przy obu trafieniach fatalne błędy popełniali piłkarze Kogutów.

Chelsea wygrała 4:0 i ma siedem punktów więcej od Liverpoolu oraz Arsenalu.

Chelsea - Tottenham 4:0 (0:0)
1:0 - Eto'o 56'
2:0 - Hazard (k.) 60'