Premier League: Arsenal naciskał, naciskał, ale nie wygrał z Man Utd

Arsenal Londyn nie potrafił pokonać słabiutko spisujący się Manchester United. Dwa spotkania 26. kolejki Premier League zostały odwołane z powodu złej pogody.

Bartosz Zimkowski

Obie drużyny przed tym spotkaniem nie wygrały swoich meczów. Arsenal Londyn przegrał aż 1:5 z Liverpoolem, a Manchester United zaledwie zremisował na Old Trafford z Fulham Londyn.

Pojedynek na Emirates Stadium nie był wielkim widowiskiem. Rozczarowali zwłaszcza mistrzowie Anglii, którzy bardzo głęboko cofnęli się na własną połowę, a w pierwszych minutach to gospodarze stworzyli im okazje. Piłkę przed własnym polem karnym stracił Mikel Arteta, lecz Wojciech Szczęsny zatrzymał Robina van Persiego. W drugiej połowie Holender uderzył głową i piłka zmierzała do bramki Arsenalu. Kapitalną interwencją popisał się Szczęsny, parując futbolówkę na poprzeczkę.

Dużo więcej okazji mieli gospodarze. Jednak i oni rozczarowali, ponieważ nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. Pudłowali bądź dobrze interweniował David de Gea. Arsenal zamiast awansować na fotel lidera pozostanie na drugim miejscu.

Sporo szczęścia miał Liverpool FC, który nie zagrał wielkiego meczu, a mimo to wygrał z Fulham Londyn 3:2. Zaczęło się katastrofalnie, bowiem fatalnego samobója zdobył Kolo Toure. Jeszcze w pierwszej odsłonie udało się The Reds wyrównać, jednak po zmianie stron znów przegrywali.

Decydujące było ostatnie 20 minut. Najpierw płaskim strzałem sprzed pola karnego gola uzyskał Philippe Coutinho, a w doliczonym czasie gry Steven Gerrard wykorzystał rzut karny i zapewnił LFC komplet punktów. The Reds mają już tylko trzy punkty mniej od Arsenalu.

Dwa spotkania Premier League zostały odwołane z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Silny wiatr sprawiał, że organizatorzy postanowili nie ryzykować bezpieczeństwa fanów.