Puchar Włoch: Higuain dał Napoli awans do półfinału, Lazio nie obroni trofeum

Gol Gonzalo Higuaina pozwolił SSC Napoli wygrać pojedynek z Lazio Rzym w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Kolejnym przeciwnikiem Azzurrich będzie AS Roma.

Rywalizacja na Stadio San Paolo nie dostarczyła zbyt wielu emocji, ponieważ obie drużyny starały się grać dość zachowawczo i nie podejmowały nadmiernego ryzyka. Od pierwszego gwizdka lepsze wrażenie sprawiało Napoli, które stosunkowo często gościło w polu karnym Etrita Berishy i niepokoiło defensywę Biancocelestich.

Przed przerwą golkipera Lazio przetestował Gonzalo Higuain, a techniczny strzał Jorginho zatrzymał się na słupku bramki rzymian, zaś po zmianie stron tylko minimalnie pomylił się Jose Callejon. Podopieczni Rafaela Beniteza dopięli swego w 82. minucie, kiedy "Pipita" zmienił tor lotu piłki uderzonej sprzed pola karnego przez Jorginho i uniemożliwił skuteczną interwencję Berishy.

Lazio nie zdołało odpowiedzieć na trafienie Argentyńczyka i doznało pierwszej porażki, odkąd zespół objął Edoardo Reja. Stołecznej drużynie nie uda się zatem obronić wywalczonego w sezonie 2012/2013 trofeum w Coppa Italia. Przed szansą na jego zdobycie stoi za to AS Roma, która w półfinałowym dwumeczu z pewnością wysoko zawiesi poprzeczkę neapolitańczykom.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

SSC Napoli - Lazio Rzym 1:0 (0:0)

1:0 - Higuain 82'

Składy: Napoli:

Reina - Maggio, Fernandez, Albiol, Reveillere - Jorginho (90+1' Dzemaili), Inler - Callejon, Hamsik (76' Pandev), Insigne (69' Mertens) - Higuain. Lazio:

Berisha - Ciani, Novaretti, Dias (72' Biava) - Konko (34' Cavanda), Onazi (46' Gonzalez), Ledesma, Lulić - Anderson, Keita - Perea. Pary półfinałowe Pucharu Włoch (4-5 i 11-12 lutego):