Włosi ocenili Zielińskiego po 77 minutach w meczu

Piotr Zieliński wyszedł w podstawowej jedenastce SSC Napoli na mecz z Frosinone Calcio. Spędził na boisku 77 minut. Jak oceniono go we Włoszech?

Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Zieliński Getty Images / SSC NAPOLI / Contributor / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Dużych emocji dostarczył niedzielny mecz SSC Napoli - Frosinone Calcio. Oglądaliśmy w sumie cztery bramki - spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 po golach Matteo Politano i Victora Osimhena (Napoli) i dwóch trafieniach Walida Cheddiry (Frosinone). Relacja TUTAJ.

Piotr Zieliński spędził na boisku 77 minut i to był najdłuższy występ Polaka w barwach ekipy z Neapolu od 25 lutego. Miał szansę na strzelenie gola głową, ale zabrakło mu dokładności. To też odbiło się na pomeczowych notach, przyznanych Zielińskiemu we włoskich mediach.

"Spodziewaliśmy się, że wyjdzie od początku i tak też się stało, po dobrych występach przeciwko Atanalcie i Monzie. Był bliski zdobycia bramki pod koniec pierwszej połowy, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Później zwolnił tempo i został zastąpiony" - podsumowano w calciomercato.com.

Tamtejsi dziennikarze ocenili Piotra Zielińskiego na szóstkę w dziesięciostopniowej skali (gdzie 10 - najwyższa). Była to jedna z lepszych not w zespole SSC Napoli.

"6" przyznano Zielińskiemu także w calcionapoli1926.it i calcionapoli24.it, na "5,5" reprezentant Polski zasłużył z kolei w oczach redaktorów OA Calcio i tuttomercatoweb.com.

"Dobrze się poruszał, w pierwszej połowie miał kilka dobrych okazji. W drugiej trochę się zatrzymał" - czytamy w calcionapoli1926.it. "- Tym razem nie popisał się swoją klasą i został zamknięty w pułapce przeciwnika" - dodano w OA Calcio.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)