Puchar Króla: Wielkie derby Madrytu w półfinale! Twierdza San Mames zdobyta

W półfinale Pucharu Króla dojdzie do powtórki z ostatniego meczu poprzedniej edycji - Real Madryt zmierzy się z lokalnym rywalem, Atletico Madryt. Tym razem dojdzie jednak do dwóch spotkań obu drużyn.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W ćwierćfinałowym pierwszym meczu Atletico Madryt wygrało z Athletic Bilbao 1:0, jednak teraz jechało na obiekt dotychczas nie  do zdobycia - nowe San Mames. W składzie Los Colchoneros nie zabrakło niespodzianek, a za Diego Costą pojawiło się trzech na co dzień rezerwowych graczy - Adrian Lopez, Raul Garcia i Cristian Rodriguez.

Już w pierwszej minucie przed kapitalną okazją stanął Costa, który po anulowaniu mu trafienia w meczu ligowym, wciąż nie cieszył się z gola w 2014 roku. Premierowa akcja tej konfrontacji również nie potoczyła się po jego myśli, gdyż przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Była to praktycznie jedyna sytuacja gości w pierwszej części gry.

Później do ataków ruszyli bowiem Baskowie. Ich strzały z dystansu nie przynosiły jednak powodzenia i dopiero po jednym z kolejnych dośrodkowań piłkę z główki do siatki wpakował Aritz Aduriz. Jeszcze przed zmianą stron wysoki napastnik powinien zdobyć drugiego gola, jednak kapitalną interwencją popisał się Thibaut Courtois.

Po zmianie stron błyskawicznie odpowiedzieli podopieczni Diego Simeone, a to za sprawą Raula Garcii, który z woleja pokonał Iago Herrerina. W tym momencie gospodarze do awansu potrzebowali dwóch trafień. Trener Ernesto Valverde wprowadził ofensywnie usposobionych piłkarzy, jednak nie przyniosło to pożądanych efektów. Dodatkowo gospodarzy dobił Costa, który tym razem wykorzystał pojedynek oko w oko z golkiperem i przerwał swoją serię 720 minut bez strzelonego gola.

Tym samym po 10 zwycięstwach i 2 remisach kibice na nowym San Mames po raz pierwszy zobaczyli porażkę własnej ekipy. Atletico z kolei w najbliższych tygodniach stoczy dwie konfrontacje o finał Pucharu Króla ze swoim lokalnym rywalem - Realem Madryt.