Serie A: Kapitalny finisz Milanu, wstydliwy remis Interu, zespół Glika już na 6. miejscu

AC Milan aż do 86. minuty przegrywał z Cagliari, ale ostatecznie sięgnął po komplet punktów. Cenne zwycięstwo odniósł zespół Kamila Glika. Trwa znakomita passa Parmy.

Konrad Kostorz
Kolejna wpadka Nerazzurrich! Fatalnie spisujący się w 2014 roku podopieczni Waltera Mazzarriego (2 remisy i 3 porażki) nie zdołali wygrać na własnym terenie z "czerwoną latarnią" Serie A. Inter wprawdzie atakował i stwarzał sytuacje strzeleckie, ale golkiper Catanii Alberto Frison nie dał się pokonać.

Na 6. pozycję wskoczyło Torino, które skromnie pokonało na własnym terenie Atalantę po bramce Alessio Cerciego z rzutu karnego. Wygrana Kamila Glika i spółki (Polak rozegrał pełne 90 minut) mogła być efektowniejsza, ale w doliczonym czasie gry jedenastki nie wykorzystał Ciro Immobile.

Turyńczycy wyprzedzili w tabeli Hellas Werona, a tej samej sztuki dokonała Parma, która nie przegrała 10. kolejnego meczu ligowego (5 wygranych i 5 remisów). Triumf nad Udinese zapewnił Amauri po dośrodkowaniu Antonio Cassano. Prawdziwym testem formy i możliwości Gialloblu będzie wyjazdowy pojedynek w 22. kolejce z AS Romą.

Wśród Zebr kolejny raz zabrakło Piotra Zielińskiego, natomiast w składzie Sampdorii nie znalazł się tym razem Paweł Wszołek. Polak siedział na ławce rezerwowych, a jego koledzy wypuścili z rąk komplet punktów. Remis dla Bolonii uratował dzięki strzałowi z 11 metrów Alessandro Diamanti.

Najciekawiej w niedzielne popołudnie było w końcówce pojedynku Cagliari z Milanem. Drużynie Clarence'a Seedorfa w oczy zaczęło już zaglądać widmo kolejnej porażki, ale w 87. minucie kapitalnego gola z rzutu wolnego zdobył Mario Balotelli (odkąd zespół objął Seedorf, Włoch trafia w każdym pojedynku!), a kilka chwil później po centrze z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Giampaolo Pazzini.

Rossoneri ponownie nie zachwycili i mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ niewiele brakowało, a w drugiej połowie straciliby gola na 0:2. W ligowej tabeli Milan awansował na 9. pozycję i do zajmującego ostatnią lokatę premiowaną udziałem w Lidze Europejskiej traci już tylko 5 "oczek".