Serie A: Komfortowe zwycięstwo AS Romy, kolejne czyste konto De Sanctisa

Wicelider włoskiej ekstraklasy rozpoczął rundę rewanżową od przekonującego zwycięstwa nad plasującym się w strefie spadkowej beniaminkiem. Rzymianom kolejny raz udało się nie stracić gola.

Konrad Kostorz

Przed tygodniem Giallorossi na własnym terenie pokonali Genoę aż 4:0. Wygrana nad Livorno okazała się nieco mniej efektowna, ale tylko wskutek gorszej skuteczności podopiecznych Rudiego Garcii. Już tradycyjnie pod bramką rywala nie potrafił odnaleźć się Gervinho, a więcej niż jednego gola mogli strzelić Mattia Destro i Adem Ljajić.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte już praktycznie w pierwszej połowie po tym, jak Destro i Kevin Strootman uderzeniami z bliskiej odległości pokonali Francesco Bardiego. Sukces Romy przypieczętował po zmianie stron płaskim uderzeniem Ljajić po podaniu Radji Nainggolana.

Piłkarze z Wiecznego Miasta w 20. potyczce ligowej w tym sezonie po raz 13. zachowali czyste konto! Dzięki świetnej postawie defensywy kierowanej przez Mehdiego Benatię i Leandro Castana Morgan De Sanctis ponownie miał niewiele pracy. Doświadczony golkiper puścił dotąd tylko 10 bramek.

Dopiero w 79. minucie na placu gry pojawił się Francesco Totti. Trener oszczędzał kapitana zespołu na wtorkowy pojedynek ćwierćfinału Pucharu Włoch, w którym Roma ugości Juventus Turyn i spróbuje zrewanżować się za niedawną porażkę 0:3 w meczu ligowym.

AS Roma - AS Livorno Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Destro 6'
2:0 - Strootman 36'
3:0 - Ljajić 79'