Sparingowo: Warta Poznań rozgromiła Lechię Gdańsk

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Jarocinie Warta Poznań rozgromiła Lechię Gdańsk aż 4:0. II-ligowiec dominował przez pełne 90 minut.

Szymon Mierzyński
Skład ekipy Michała Probierza różnił się od optymalnego, bo część podstawowych piłkarzy wystąpiła we wcześniejszej potyczce z Lechem Poznań (0:1). Sztab szkoleniowy gdańszczan sprawdził ponadto kilku młodych zawodników. Mimo to obraz gry był dość zaskakujący.

W 23. minucie wynik otworzył Grzegorz Rasiak, który zaliczył skuteczną główkę po rzucie rożnym. Tuż przed przerwą Warta prowadziła już 2:0, bowiem Przemysław Kocot wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ładnym strzałem z półwoleja nie dał Sebastianowi Małkowskiemu żadnych szans.

Po przerwie zieloni wciąż byli zdecydowanie lepsi i zdobyli jeszcze dwa gole. Pierwszego zapisał na swoim koncie Michał Goliński, który dopełnił formalności po podaniu Karola Gregorka. Asystent przy tym trafieniu zakończył też strzelanie w Jarocinie po tym jak dobił do siatki uderzenie w poprzeczkę jednego z kolegów.

Poznaniacy powinni strzelić jeszcze jednego gola, jednak Błażej Nowak - choć przytomnie minął golkipera rywala - spudłował na pustą bramkę.

- Jak na tak wczesny etap przygotowań, to jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Jakby nie patrzeć graliśmy z drużyną z ekstraklasy, a jednak potrafiliśmy strzelić kilka bramek i nie stracić żadnej - ocenił trener zielonych, Marek Kamiński.

II-ligowiec testował w sobotę bośniackiego bramkarza Semira Bukvicia oraz obrońcę Miedzi Legnica, Patryka Oleksę. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, choć obaj wypadli dobrze. Chciałbym ich jednak zobaczyć w jeszcze jednym sparingu - w środę z Gromem Plewiska - i wtedy wszystko będzie jasne - zaznaczył szkoleniowiec.

Lechia natomiast następną potyczkę kontrolną zaplanowała na wtorek. Zmierzy się wówczas z Chojniczanką Chojnice.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 4:0 (2:0)
1:0 - Grzegorz Rasiak 23'
2:0 - Przemysław Kocot 45'
3:0 - Michał Goliński 75'
4:0 - Karol Gregorek 83'

Warta Poznań: Semir Bukvić (80' Paweł Beser) - Przemysław Kocot (46' Dawid Czerniejewicz, 78' Filip Brzostowski), Alain Ngamayama (46' Dariusz Wróblewski, 68' Mateusz Maruniak), Wojciech Onsorge (46' Łukasz Jasiński), Patryk Oleksa (46' Dawid Jasiński), Dominik Chromiński (46' Michał Grzesiek), Adrian Bartkowiak (46' Michał Goliński), Mateusz Pogonowski (46' Artur Marciniak), Michał Ciarkowski (46' Karol Gregorek), Paweł Piceluk (46' Błażej Nowak), Grzegorz Rasiak (46' Łukasz Spławski).

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Luiz Santos Deleu (16' Krzysztof Iwanowski), Przemysław Kamiński, Bernard Powszuk, Damian Garbacik, Łukasz Kacprzycki (69' Daniel Górski), Marcin Pietrowski (62' Filip Bobowski), Przemysław Czerwiński, Paweł Buzała (46' Piotr Grzelczak), Kacper Łazaj (67' Adam Gołuński), Adam Duda (56' Rafał Gorczyca).

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Grał przeciwko reprezentacji Polski, teraz przetestuje go Warta Poznań

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!