Premier League: Man Utd wygrał po trzech porażkach z rzędu

Manchester United po trzech porażkach z rzędu wygrał ze Swansea City 2:0. Kolejną bramkę zdobył Danny Welbeck - ósmą w sezonie.

Bartosz Zimkowski

Manchester United przegrał wszystkie trzy spotkania w 2014 roku i to w trzech różnych rozgrywkach - Premier League, Pucharze Anglii i Pucharu Ligi. Jedna z nich miała miejsce na Old Trafford, a rywalem była Swansea City.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy osiągnęli aż 67 procent w posiadaniu piłki. Bliżej zdobycia bramki byli jednak Czerwone Diabły. Po strzale Adnana Januzaja z rzutu wolnego futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli już z zupełnie innym nastawieniem i już po chwili zdobyli bramkę. Gerhard Tremmel sparował strzał głową Shinji Kagawy, ale do dobitki Antonio Valencii już nie zdążył.

12 minut później było już 2:0. Danny Welbeck zdobył swoją ósmą bramkę w Premier League, gdy tylko trącił futbolówkę po dograniu Patrice'a Evry. Mistrzowie Anglii mieli szanse na kolejne gole, ale wyśmienitych okazji nie wykorzystali Chris Smalling oraz Shinji Kagawa.

Man Utd wygrał 2:0 i zajmuje siódme miejsce ze stratą czterech punktów do czwartego Evertonu. Z kolei Łabędzie mają już tylko trzy "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Man Utd - Swansea 2:0 (0:0)
1:0 - Valencia 47'
2:0 - Welbeck 59'