Serie A: Roma wygrała po raz trzeci i dogoniła Napoli, 228. gol Tottiego

Po trzech kolejkach włoskiej ekstraklasy komplet punktów na koncie mają tylko SSC Napoli i AS Roma. W pojedynku kończącym tę serię gier Giallorossi pokonali na wyjeździe Parmę.

Konrad Kostorz
Rzymianie po pokonaniu beniaminków (2:0 z Livorno i 3:0 z Hellas) stanęli przed trudniejszym zadaniem - wyjazdowym pojedynkiem z Parmą, w składzie której występują tak znani gracze jak Mattia Cassani, Antonio Cassano, Marco Parolo czy Walter Gargano.

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, a skuteczniejsi okazali się gospodarze - w 37. minucie Jonathan Biabiany ładnym strzałem głową nie dał szans Morganowi De Sanctisowi (Łukasz Skorupski cały mecz spędził na ławce rezerwowych). Tuż po zmianie stron po podaniu Miralema Pjanicia jak z armaty przymierzył Alessandro Florenzi i zrobiło się 1:1.

Rozstrzygająca o losach meczu okazała się sytuacja z 70. minuty, kiedy Kevin Strootman kapitalnym podaniem znalazł Francesco Tottiego. Kapitan rzymian stanął oko w oko z Antonio Mirante i z zimną krwią płaskim strzałem zdobył swojego 228. gola w Serie A. Skuteczniejszy od "Il Capitano" jest tylko legendarny Silvio Piola z 274 trafieniami.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

W 84. minucie podopieczni Roberto Donadoniego mieli wymarzoną okazję na doprowadzenie do remisu, lecz zabrakło im szczęścia. Gdy Parma rozpamiętywała niewykorzystaną sytuację, Gervinho ruszył na bramkę i dał się sfaulować w polu karnym. Arbiter wskazał na "wapno", a jedenastki nie zmarnował Kevin Strootman.

Ekipa Rudiego Garcii ma w dorobku 9 punktów i jest wiceliderem. W niedzielę Roma zmierzy się w derbach Wiecznego Miasta z Lazio.

FC Parma - AS Roma 1:3 (1:0)
1:0 - Biabiany 39'
1:1 - Florenzi 47'
1:2 - Totti 70'
1:3 - Strootman (k.) 85'

TABELA SERIE A ->>>

Cezary Kucharski: Lewandowski w Napoli? Często rozmawiam z prezydentem tego klubu

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)