Sparingowo: Energetyk ROW Rybnik pokonał Ruch Zdzieszowice

Wtorkowy sparing ROW-u Rybnik z Ruchem Zdzieszowice zakończył się pewnym zwycięstwem beniaminka I ligi 3:1. Bramki dla rybniczan strzelali Cisse, Muszalik i Staniczek. Dla "Zdzichów" trafił Baraniak.

Beata Fojcik

Mecz odbył się na boisku KS Wielopole. W ekipie Ryszarda Wieczorka wystąpił testowany rosły obrońca Marcin Grabowski, który ubiegły sezon spędził w Odrze Wodzisław.

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami zostało rozegrane jeszcze na poziomie II ligi. Wtedy lepszy okazał się ROW, który pokonał Ruch 3:0. Wówczas do siatki trafił m.in. Błażej Radler. Doświadczony obrońca nie zagra już jednak w zespole z Gliwickiej.

We wtorkowym sparingu na listę strzelców wpisał się nowy napastnik rybniczan Idrissa Cisse. Senegalczyk wykorzystał błąd bramkarza rywali, Marcina Fecia i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Chwilę potem do ataku przeszedł zespół Ryszarda Okaja. Efektem był gol strzelony przez Pawła Baraniaka. Trzy minuty później prowadzenie piłkarzom z Rybnika, skutecznym strzałem z rzutu karnego, podyktowanym za faul na Jarosławie Wieczorku, dał Mariusz Muszalik.

Trzecią bramkę dla ROW-u zdobył 20-letni pomocnik Paweł Staniczek. Sparing zakończył się rezultatem 3:1 dla rybniczan. Było to pierwsze zwycięstwo ROW-u w okresie przygotowawczym.

Wcześniej zawodnicy trenera Wieczorka zremisowali 2:2 z Icon FC New Jersey i ulegli Banikowi Ostrawa 1:2. W starciu z czeską ekipą gola zdobył wspomniany Cisse.

Kolejne spotkanie Energetyk ROW rozegra już w ramach Pucharu Polski. Pojedynek odbędzie się 13 lipca, a przeciwnikiem zielono-czarnych będzie Odra Opole.

Energetyk ROW Rybnik - Ruch Zdzieszowice 3:1 (2:1)
1:0 - Cisse 24'
1:1 - Baraniak 26'
2:1 - Muszalik (k.) 29'
3:1 - Staniczek 49'

Energetyk ROW Rybnik: I połowa: Kajzer - Krotofil, Grolik, Jary, Kutarba, Kurzawa, Muszalik, Kostecki, Feruga, Wieczorek, Cisse; II połowa: Skrzeszewski - Adamczyk, Grabowski, Jary (70' Musiolik), Szatkowski, Gładkowski, Stroka, Staniczek, Kasprzyk, Bałuszyński, Buchała.

Ruch Zdzieszowice: I połowa: Feć - zawodnik testowany I, Bachor, Polak, zawodnik testowany II, Baraniak, Damrat, Dyczek, Pajączkowski, Hanzel, Lachowski; II połowa: Kasprzik - Bella, Sendecki, Kampa, Sotor, Kapłon, Filipowicz, Ryncarz, Kiliński, Nowak, zawodnik testowany III.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!