Niedziela w Bundeslidze / Solidarne zwycięstwa gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Na murawie stadionu baniaminka Hoffenheim dopiero od 46. minuty kibice mogli oglądać Jakuba Błaszczykowskiego. W tym momencie było już jednak 2:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie dołożyli oni jeszcze dwie bramki i prowadząc 4:0 spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Gości tego dnia było stać jedynie na honorowe trafienie w 90. minucie. Rewelacyjny beniaminek jest po tej kolejce wiceliderem w tabeli Bundesligi i traci do Schalke 04 zaledwie oczko. Borussia jest na 10. miejscu.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach pewne zwycięstwa odniosły drużyny VfB Stuttgart i VfL Wolfsburg. Pierwsi męczyli się tylko do 22. minuty w meczu z Karlsruhe i pewnie wygrali 3:1. Wilki bez Jacka Krzynówka nawet na ławce rezerwowych nie dały najmniejszych szans drużynie HSV, pokonując ich 3:0, mając taki wynik już po pierwszych 45. minutach. Po tych wygranych Stuttgart zajmuje trzecią lokatę w lidze, natomiast Wolfsburg jest szósty.