Tomasz Kulawik: Gra na 120 procent

Wisła Kraków przełamała serię porażek z Górnikiem Zabrze i w meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała ekipę z Roosevelta 1:0 po golu Michała Chrapka.

Maciej Kmita

Odkąd Górnik w 2010 wrócił do ekstraklasy po rocznym pobycie na jej zapleczu, wygrał wszystkie pięć spotkań z Białą Gwiazdą. Teraz krakowianie w końcu przełamali tą serię. - Cieszymy się z wygranej, bo ostatnimi czasy w meczach z Górnikiem nie udawało nam się zdobyć nawet punktu – czy to u siebie, czy na wyjazdach - mówi trener Wisły Tomasz Kulawik i dodaje: - Przed meczem chłopcy powiedzieli, że będą grać na 120 procent i tak też zrobili. Myślę, że mecz mógł się podobać.

Górnik zaczął od mocnego akcentu, a my, co pokazały dalsze minuty, pozbieraliśmy się i zaczęliśmy kontrolować grę. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że 1:0 może nie wystarczyć do wygrania meczu. Musimy zagrać tak, jakby było 0:0, skuteczniej i wyżej w odbiorze, bo było dużo sytuacji, w których przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden. A takie coś nie powinno się zdarzać - komentuje opiekun Wisły.