Zobacz mecze Borussii z Realem i gola Lewandowskiego (wideo)

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund okazała się lepsza od Realu Madryt. Zobacz, jak zespół Piszczka, Błaszczykowskiego i Lewandowskiego radził sobie z ekipą Jose Mourinho.

Konrad Kostorz
24 października 2012 roku Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2:1, a Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w 36. minucie, wykorzystując Sebastiana Kehla i sytuację sam na sam z Ikerem Casillasem.

W spotkaniu rewanżowym rozegranym 6 listopada 2012 roku zespół Juergena Kloppa prowadził przez niemal całą drugą połowę, ale ostatecznie wywiózł z Santiago Bernabeu tylko jeden punkt. Lewandowski w Madrycie również wyróżnił się w ofensywie, asystując przy trafieniu Marco Reusa.

Chociaż w fazie grupowej Borussia okazała się lepsza od Królewskich, nie ulega wątpliwości, że w półfinałowym dwumeczu ze względu na ogromne doświadczenie mistrzów Hiszpanii, faworytem będzie ekipa Jose Mourinho.

Borussia Dortmund - Real Madryt 2:1 (1:1)
1:0 - Lewandowski 36'
1:1 - Ronaldo 38'
2:1 - Schmelzer 64'

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)
0:1 - Reus 28'
1:1 - Pepe 34'
1:2 - Arbeloa (sam.) 45'
2:2 - Oezil 89'

LM: Borussia pokonała Real, a Lewandowski Casillasa! Porażki Arsenalu i Man City LM: Real uratował remis z Borussią! Kolejne rozczarowanie Manchesteru City