LM: Real uratował remis z Borussią! Kolejne rozczarowanie Manchesteru City

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Piłkarze Realu Madryt i Borussii Dortmund ponownie stworzyli fantastyczne widowisko. Mistrzowie Niemiec z Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim w składzie prowadzili na Bernabeu do 89. minuty.

Zespół Juergena Kloppa nie przestraszył się atmosfery Santiago Bernabeu oraz ofensywnie usposobionych Królewskich i nie dał się zepchnąć do defensywy. W 2. minucie Roman Weidenfeller musiał wprawdzie interweniować po akcji Gonzalo Higuaina, ale później znacznie groźniej było w polu karnym Realem. Nim upłynął kwadrans, Marcel Schmelzer i Kevin Grosskreutz groźnie i celnie uderzali na bramkę Ikera Casillasa. Borussia dopięła swego w 28. minucie - Robert Lewandowski zgrał piłkę głową do Marco Reusa, który, oddając strzał, nadał piłce taką rotację, że zupełnie zaskoczył bramkarza Realu.

Odpowiedź Los Blancos był niemal natychmiastowa - po precyzyjnym dośrodkowaniu Mesuta Oezila z lewego skrzydła Pepe wykorzystał złe ustawienie Schmelzera i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa podobnie jak przed dwoma tygodniami w Dortmundzie zakończy się wynikiem 1:1, BVB przypuściło jeszcze jeden atak. Akcję rozpoczął "Lewy", który podał do Grosskreutza, a ten wyłożył piłkę Mario Goetzemu. 20-latek znalazł się w idealnej pozycji i gdy sposobił się do oddania strzału wyręczył go... Alvaro Arbeloa.

Jose Mourinho w przerwie dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko Michaela Essiena oraz Jose Callejona. 25-letni Hiszpan miał mnóstwo ochoty do gry i był bardzo blisko doprowadzenia do remisu. W 47. minucie trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał spalonego, a po chwili oddał strzał tuż-tuż obok słupka! Dortmundczycy starali się nie cofać zbyt głęboko i nie ograniczać się do obrony wyniku, jednak nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia dla bramki Casillasa. Kiedy do końca spotkania pozostał kwadrans, Królewscy przypuścili kolejny szturm i niemal w ogóle nie schodzili z połowy Borussii!

W bramce BVB kapitalnie spisywał się Weidenfeller, który w 78. minucie w świetnym stylu powstrzymał CR7. Gwiazdor Królewskich dwoił się i troił, ale nie był we wtorkowy wieczór w najwyższej dyspozycji. Remis dla mistrzów Hiszpanii uratował Oezil, który niespodziewanie w zastępstwie Ronaldo wykonał rzut wolny. Reprezentant Niemiec uderzył piłkę precyzyjnie tuż przy słupku. Borussii nie udało się po raz drugi pokonać madrytczyków, ale Sebastian Kehl i spółka ponownie zaprezentowali świetny futbol i są o krok od awansu do najlepszej "16".

Manchester City, chcąc zachować realne szanse na wyjście z grupy, musiał pokonać Ajax. Tymczasem od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli Holendrzy i swoją przewagę szybko udokumentowali dwoma golami. Obie bramki padły po centrach z rzutu rożnego i strzałach Siema de Jonga. Mistrzowie Anglii błyskawicznie złapali kontrakt z gośćmi po "bombie" Yaya Toure, ale do wyrównania doprowadzili dopiero kwadrans przed końcem po prostopadłym podaniu Mario Balotellego i strzale w długi róg Sergio Aguero. Końcówka przebiegła pod znakiem frontalnych ataków Man City, w którym zawodnicy Roberto Manciniego mieli sporo pecha. Najpierw Kenneth Vermeer fantastycznie interweniował po "główce" Balotellego, a później arbiter w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał trafienia Aguero. Wreszcie w 94. minucie gospodarze powinni otrzymać jedenastkę po przewinieniu Ricardo van Rhijna, jednak sędzia zadecydował inaczej.

Arsenal, który na Emirates Stadium uległ Schalke 0:2, w Gelsenkirchen szybko wyszedł na prowadzenie. W 18. minucie nieporozumienie w defensywie Niemców wykorzystał Theo Walcott, a kilkadziesiąt chwil później Olivier Giroud efektownym "szczupakiem" zamienił na gola dośrodkowanie Lukasa Podolskiego. Drużyna Huuba Stevensa znalazła się na kolanach, ale zdołała się z nich podnieść. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę po podaniu Lewisa Holtby'ego strzelił Klaas-Jan Huntelaar, a w 67. minucie Vito Mannone skapitulował po uderzeniu z bliskiej odległości Jeffersona Farfana. Podział punktów satysfakcjonuje wiceliderów Bundesligi, którzy pozostali na czele tabeli.[b]

[/b]

Pierwszego gola w tej edycji Champions League straciła Malaga. Rewelacyjnych Hiszpanów zmusił do kapitulacji Alexandre Pato. Wcześniej do bramki Milanu trafił jednak po podaniu Isco Eliseu i pojedynek zakończył się remisem. Ten wynik oznacza, że debiutujący w "piłkarskim raju" przedstawiciel Primera Division na 99 procent zagra w 1/8 finału! Na ostatnie miejsce w grupie spadł po porażce z Anderlechtem Zenit. Na murawie zabrakło pauzującego za kartki Marcina Wasilewskiego i kontuzjowanego Hulka. Jako pierwsi do najlepszej "16" awans wywalczyli zawodnicy FC Porto, mimo że nie zdołali odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu. Niecodziennego wyczynu dokonał Zlatan Ibrahimović, który w pojedynku z Dinamem Zagrzeb zapisał na swoim koncie 4 asysty! Paryżanom tylko kataklizm odbierze miejsce w fazie pucharowej.  Wyniki wtorkowych spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów:

GRUPA A

Dynamo Kijów - FC Porto 0:0 Składy: Dynamo:

Kowal - Betao, Michalik, Chaczeridi, Taiwo, Vukojević (87' Kranjcar), Veloso, Jarmolenko, Milewski (58' Haruna), Husiew, Ruben (66' Brown).

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Ba, Mangala, Gonzalez, Defour (79' Castro), Moutinho, Rodriguez (90' Kleber), Martinez, Varela (75' Atsu).

Paris Saint Germain - Dinamo Zagrzeb 4:0 (1:0) 1:0 - Alex 16' 2:0 - Matuidi 61' 3:0 - Menez 65' 4:0 - Hoarau 80'

Składy: PSG:

Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell, Sissoko (46' Verratti), Matuidi, Rabiot, Lavezzi (68' Pastore), Ibrahimović, Menez (76' Hoarau).

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Puljić, Vida, Simunić (62' Cop), Pivarić, Brozović, Ademi, Sammir, Kovavić (85' Halilović), Rukavina (73' Calello). TABELA ->>>

GRUPA B

Schalke 04 Gelsenkirchen - Arsenal Londyn 2:2 (1:2)

0:1 - Walcott 18' 0:2 - Giroud 26' 1:2 - Huntelaar 45+1' 2:2 - Farfan 67'

Składy: Schalke:

Unnerstall - Uchida (25' Hoeger, 66' Papadopoulos), Hoewedes, Matip, Fuchs, Jones, Neustaedter, Farfan, Holtby (90+3' Barnetta), Afellay, Huntelaar.

Arsenal: Mannone - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Arteta, Wilshere, Walcott, Cazorla (90' Coquelin), Podolski (90' Santos), Giroud.

Olympiakos Pireus - Montpellier HSC 3:1 (1:0)

1:0 - Machado 4'

1:1 - Balhanda 66' (k.)

2:1 - Greco 80' 3:1 - Mitroglou 82'

Składy: Olympiakos:

Carroll - Torossidis, Manolas, Siovas, Holebas, Modesto (74' Fuster), Maniatis, Abdoun, Machado (87' Fejsa), Greco, Mitroglou (90+1' Lykogiannis).

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Yanga-Mbiwa, Hilton (78' Congre), Badimo, Saihi, Marveaux, Cabella (46' Charbonnier), Belhanda, Mounier (62' Tinhan), Camara. TABELA ->>>

GRUPA C

RSC Anderlecht - Zenit Sankt Petersburg 1:0 (1:0) 1:0 - Mbokani 17'

Składy: Anderlecht:

Proto - Gillet, Kouyate, Nuytinck, Safari, Biglia, Kljestan, Bruno (72' Jakovenko), Praet (79' Kanu), Jovanović, Mbokani.

Zenit: Małafiejew - Aniukow, Hubocan, Lombaerts (69' Alves), Criscito, Szyrokow, Denisow, Witsel, Bystrow (77' Kanunnikow), Kierżakow, Semak (46' Danny0. AC Milan - Malaga CF 1:1 (0:1) 0:1 - Eliseu 40' 1:1 - Pato 73'

Składy: Milan:

Abbiati - Mexes, Abate (6' De Sciglio), Bonera, Montolivo, Costant, Emanuelson, de Jong, Pato, Krkić, El Shaarawy.

Malaga: Caballero - Duart, Oliveira, Demichelis, Sanchez, Camacho, Joaquin (82' Fernandez), Iturra (75' Toulalan), Eliseu, Isco, Saviola (69' Santa Cruz).

TABELA ->>>

GRUPA D

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)

0:1 - Reus 28' 1:1 - Pepe 34' 1:2 - Arbeloa 45' (sam.) 2:2 - Oezil 89'

Składy: Real:

Casillas - Ramos, Varane, Pepe, Arbeloa (77' Kaka) - Alonso, Modrić (46' Essien) - di Maria, Oezil, Ronaldo - Higuain (46' Callejon). Borussia:

Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan (80' Perisić), Kehl - Reus (74' Bender), Goetze (90+1' Leitner), Grosskreutz - Lewandowski.

Manchester City - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2) 0:1 - de Jong 10' 0:2 - de Jong 17' 1:2 - Y. Toure 22' 2:2 - Aguero 74'

Składy: Manchester:

Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasić, Clichy, Garcia (46' Balotelli), Barry (85' Kolarov), Nasri, Y. Toure, Aguero, Tevez (66' Dzeko).

Ajax: Vermeer - van Rhijn, Alderweireld, Blind, de Jong, Poulsen (87' Fischer), Schoene (78' Enoh), Boerrigter (90+3' Sana), Eriksen, Babel.