Robert Lewandowski najlepszy z polskiego tercetu. "Trudno znaleźć słowa, by to opisać"

Robert Lewandowski należał do najlepszych piłkarzy Borussii Dortmund w meczu z Malagą. We wtorkowy wieczór nieco poniżej oczekiwań spisali się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Konrad Kostorz
"Napastnik BVB trafia, trafia i trafia. Lewandowski strzela nie tylko w Bundeslidze, ale także w Lidze Mistrzów! Mimo że miał bardzo trudne zadanie grając przeciwko Demichelisowi, zdołał wpisać się na listę strzelców" - pochwalił Roberta Lewandowskiego DerWesten. "Mógł zdobyć bramkę już w 16. minucie, ale zamiast strzelać mocno zdecydował się wykonać lob. Kiedy później doprowadził do wyrównania, pokazał już dużą klasę" - skomentował RevierSport.

"Lewy" otrzymał wysokie noty, jednak to nie jego dziennikarze docenili najbardziej - jeszcze lepsze recenzje zebrali Roman Weidenfeller, który popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami, oraz strzelec zwycięskiej bramki, Felipe Santana. W opinii niemieckich mediów bardzo dobrą zmianę w drugiej połowie dał również Julian Schieber.

Kilku podopiecznych Juergena Kloppa miało we wtorek zdecydowanie słabszy dzień. W tym gronie znaleźli się niestety Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski. "Jego współpraca z "Kubą" na prawej stronie boiska rzadko funkcjonowała tak, jak należy. Nie potrafił wywrzeć istotnego wpływu na przebieg spotkania" - napisał DerWesten o grze bocznej obrońcy. "Miał ogromne problemy ze szczelnie ustawionymi Hiszpanami. Tylko w pierwszej połowie wykonał 13 niecelnych podań" - stwierdzono o grze Błaszczykowskiego, który według Bildu był najgorszym piłkarzem na boisku.

Wspaniała końcówka w wykonaniu Borussii Dortmund przyćmiła przeciętny występ wicelidera Bundesligi i wprawiła piłkarzy w ekstazę. - Trudno znaleźć słowa, by opisać to, co się wydarzyło! To był naprawdę niesamowity mecz z chaosem w końcówce i happy endem dla nas. Kiedy straciliśmy bramkę na 1:2, nasza sytuacja stała się niezwykle trudna, ale wiedzieliśmy, że musimy walczyć do końca. Dla kibiców ten mecz musiał być kapitalnym widowiskiem, a my po zdobyciu decydującego gola mieliśmy mnóstwo radości - ocenił wniebowzięty Lewandowski.

Oceny polskich piłkarzy kolejno od Sportalu, DerWesten, Bildu, Sport1 i RevierSport ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):

Łukasz Piszczek - "4", "3,5", "3", "3", "4,5"

Jakub Błaszczykowski - "4,5", "4", "5", "4", "4"