Holandia: Premierowy gol Mateusza Klicha

W sobotnim meczu 25. kolejki holenderskiej Eredevisie z Willem II Tilburg swojego premierowego gola dla PEC Zwolle zdobył [tag=17583]Mateusz Klich[/tag].

22-letni pomocnik po raz czwarty z rzędu rozegrał pełne 90 minut w drużynie Arta Langelera, a ogółem był to jego piąty występ dla Zwolle.

Zespół Polaka w 56. minucie objął prowadzenie 1:0 Arsenio Valpoorta, a cztery minuty później zwycięstwo Zwolle 2:0 przypieczętował Klich. Wychowanek Tarnovii pokonał bramkarza rywali płaskim strzałem w kierunku dalszego rogu bramki. To jego pierwsze trafienie dla holenderskiego klubu, w barwach którego zdążył zanotować też asystę w spotkaniu z Feyenoordem Rotterdam (3:2).

Dzięki temu zwycięstwu Zwolle co najmniej utrzyma przewagę nad pierwszą w strefie spadkowej Rodą JC Kerkrade, która swój mecz z FC Groningen rozegra w niedzielę.

PEC Zwolle - Willem II Tilburg 2:0 (0:0) 1:0 - Valpoort 56' 2:0 - Klich 60'