Błysk Klicha w starciu z drużyną Messiego. Wymierzył podanie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: asysta Klicha
Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: asysta Klicha

Mateusz Klich poprawił swoje statystyki na amerykańskich boiskach. D.C. United z Polakiem w składzie musiało jednak uznać wyższość Interu Miami (1:3).

Mecz na Audi Field w Waszyngtonie cieszył się dużym zainteresowaniem, jednak z gry został wyłączony Lionel Messi. Inter Miami pomimo braku swojej największej gwiazdy poradził sobie w spotkaniu z D.C. United.

W pierwszej połowie goście mieli pewne problemy. Mateusz Klich przebywał na murawie od pierwszego gwizdka sędziego i dał próbkę swoich umiejętności w 14. minucie, kiedy świetnym podaniem uruchomił ustawionego w polu karnym Jareda Strouda. Zawodnik gospodarzy obrócił się z piłką, po czym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Dość szybko ekipa z Miami ruszyła do odrabiania strat i dopięła swego za sprawą Leonardo Campani. Z kolei Luis Suarez w ostatnich 20 minutach dubletem zaznaczył swoją obecność na boisku, ustalając rezultat na 3:1 dla Interu.

Był to czwarty występ 33-letniego Klicha w tym sezonie Major League Soccer. Środkowy pomocnik D.C. United ma w dorobku bramkę oraz asystę.

D.C. United - Inter Miami 1:3 (1:1) 1:0 - Jared Stroud 14' 1:1 - Leonardo Campana 24' 1:2 - Luis Suarez 72' 1:3 - Luis Suarez 85'

Czytaj więcej: Złamał nos, a kilka dni później zagrał. Spójrz, co miał na twarzy Hiszpański dziennikarz nagle wypalił po polsku. "Lewy" nie mógł powstrzymać śmiechu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Klich powinien wrócić do kadry narodowej?