Schalke wreszcie wygrało! Zobacz festiwal strzelecki Bayernu i asystę Sobiecha (wideo)

Wygląda na to, ze Schalke 04 zażegnało kryzys. Po dobrym występie w Stambule zespół Jensa Kellera uporał się z Fortuną Duesseldorf.

Konrad Kostorz
Fatalna passa Schalke zaczęła się 24 listopada 2012 roku od remisu 1:1 z Eintrachtem. Od tego momentu Koenigsblauen wygrali tylko jedno spośród 13 spotkań, ulegając m.in. SC Freiburg, FSV Mainz i SpVgg Greuther Fuerth.

Pokonanie beniaminka z Duesseldorfu Jeffersonowi Farfanowi i spółce również nie przyszło łatwo. Schalke wprawdzie prowadziło do przerwy po bramce Joela Matipa, któremu asystował Jermaine Jones, ale Fortuna w 56. minucie wyrównała za sprawą Axela Bellinghausena.

Decydujący cios zadał Kameruńczyk Matip, który przejął futbolówkę po strzale Michela Bastosa i, stojąc oko w oko z Fabianem Gieferem, z zimną krwią posłał ją do siatki. W tabeli podopieczni Jensa Kellera wciąż zajmują 9. miejsce, ale do piątego Freiburga tracą już tylko 2 "oczka".

Schalke 04 Gelsenkirchen - Fortuna Duesseldorf 2:1 (1:0)
1:0 - Matip 29'
1:1 - Bellinghausen 56'
2:1 - Matip 81'