Bundesliga: Kolejny koncert i sześć goli Bayernu! Asysta Sobiecha i kapitalny mecz Hannoveru

Grający w nie najsilniejszym składzie Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń Werderowi Brema. Po porażce z Augsburgiem nad przepaścią znalazł się 1899 Hoffenheim Eugena Polanskiego.

Konrad Kostorz
Jupp Heynckes, dla którego mecz z Werderem był tysięcznym w Bundeslidze, posadził na ławce rezerwowych Toniego Kroosa i Thomasa Muellera oraz Mario Mandzukicia, a w kadrze meczowej zabrakło Daniela van Buytena i Bastiana Schweinsteigera. Zmiennicy w sobotnie popołudnie nie zawiedli, prezentując kapitalną skuteczność.

Festiwal strzelecki rozpoczął Arjen Robben, który wykorzystał precyzyjną centrę Philippa Lahma. Na 2:0 podwyższył "główką" Javi Martinez, a w roli asystenta wystąpił Robben. Tuż przed przerwą za faul taktyczny na Mario Gomezie zasłużenie z boiska wyleciał stoper Hanzeatów Sebastian Proedl. Po zmianie stron Bawarczycy nie zwalniali tempa i wkrótce prowadzili różnicą czterech bramek.

Kolejne trafienia dla lidera rozgrywek wydawały się kwestią czasu, ale w 57. minucie nieoczekiwanie Manuela Neuera pokonał Kevin de Bruyne po błędzie Dantego i podaniu Aleksandara Ignjovskiego. Bawarczycy stracili tym samym pierwszą bramkę w rundzie rewanżowej Bundesligi. W końcówce Bayern znów podkręcił tempo i jeszcze dwukrotnie zmusił do kapitulacji Sebastiana Mielitza. Kapitalną partię rozegrał kwartet Lahm (2 asysty) - Robben (gol i 2 asysty) - Ribery (gol i asysta) - Gomez (2 gole i asysta).

Bardzo ciekawy pojedynek odbył się na AWD-Arena, gdzie zawitał znajdujący się w wysokiej formie HSV. Wynik otworzył niezawodny Mame Diouf, który głową wykorzystał centrę Szabolcsa Husztiego. Rothosen szybko wyrównali za sprawą Rafaela van der Vaarta (trzeci gol w sezonie), ale Hannover jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki. Przy trafieniu na 3:1 dla gospodarzy prosty błąd popełnił Heung-Min Son. Po zmianie stron wciąż dominowali podopieczni Mirko Slomki, który w 65. minucie wpuścił do gry Artura Sobiecha. Polak odpłacił trenerowi asystą przy bramce Mohammeda Abdellaoue, zdobywając w ten sposób pierwszy punkt do klasyfikacji kanadyjskiej od 11. kolejki.

W Moguncji premierową bramkę w Bundeslidze strzelił pozyskany w styczniu z Club Brugge Niki Zimling, a duża w tym zasługa źle interweniujący Diego Benaglio. Wilki po straconej bramce i ruszyły do przodu i szybko wyrównały - "główki" Naldo po dośrodkowaniu Jana Polaka nie zdołał obronić Christian Wetklo. Ponieważ przyjezdni przez wiele minut grali w "10", zawodnicy Thomasa Tuchela śmiało atakowali. Nie udało się im jednak powrócić na prowadzenie i pojedynek zakończył się remisem.

W meczu "o 6 punktów" rywalizowały Augsburg z Hoffenheim. Wieśniaki kolejny raz w tym sezonie zawiodły na całej linii, przegrały 1:2 i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli. Pierwszą bramkę zdobył Koreańczyk Dong Won-Ji po zagraniu Matthiasa Ostrzolka, a gości pogrążył Sascha Moelders, zdobywając swojego 9. gola w sezonie. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie, a w 58. minucie został ukarany żółtą kartką.

Na własnym terenie znów zawiódł Stuttgart. Ekipa Bruno Labbadii, jedyny niemiecki zespół, który wciąż rywalizuje w Lidze Europejskiej, tylko zremisowała z Norymbergą. W 77. minucie punkt dla gości uratował ładnym strzałem Markus Feulner.