Bundesliga: Bayern 15 punktów przed Borussią! Perfekcyjny mecz lidera (wideo)

Bawarczycy w wielkim stylu pokonali w szlagierze 21. kolejki Bundesligi Schalke 04. Pięknego gola zdobył Bastian Schweinsteiger, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się David Alaba.

Konrad Kostorz
Schalke przyjechało na Allianz Arena bez m.in. Klaasa-Jana Huntelaara, Cipriana Maricy, Ibrahima Afellaya, Christiana Fuchsa, Kyriakosa Papadopoulosa czy Atsuto Uchidy i było zupełnie bezradne! Zespół Jensa Kellera przez pełne 90 minut nie potrafił ani razu na poważnie zagrozić Manuelowi Neuerowi.

Jupp Heynckes dość nieoczekiwanie od 1. minuty wystawił Jerome'a Boatenga, Arjena Robbena oraz Mario Gomeza, ale dokonanego wyboru nie mógł żałować. Wynik otworzył po faulu na Francku Ribery'm i strzale z rzutu karnego David Alaba, a na 2:0 podwyższył idealnie przymierzając z wolnego Bastian Schweinsteiger.

Po przerwie trwał koncert Bawarczyków, a Timo Hildebrand miał sporo szczęścia, że łącznie wyciągał piłkę z siatki tylko czterokrotnie. Znakomitą okazję zmarnował m.in. Robben, który wciąż czeka na premierowe trafienie w Bundeslidze w tym sezonie.

Bayern - po pokonaniu 2:0 Greuther Fuerth, 2:0 Stuttgartu i 3:0 Mainz - wygrał aż 4:0, umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli i pewnie zmierza po pobicie punktowego rekordu Borussii Dortmund (81 "oczek" w sezonie). Za tydzień wicemistrza czeka trudne zadanie - wyjazdowy pojedynek z VfL Wolfsburg.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (2:0)
1:0 - Alaba (k.) 19'
2:0 - Schweinsteiger 32'
3:0 - Alaba 51'
4:0 - Gomez 63'

Bayern: Neuer - Lahm (73' Rafinha), Boateng, Dante, Alaba - Martinez, Schweinsteiger (73' Luiz Gustavo) - Robben, Kroos, Ribery (73' Contento) - Gomez.

Schalke: Hildebrand - Hoewedes, Metzelder, Matip, Kolasinac - Neustaedter - Barnetta, Jones, Hoeger (64' Raffael), Bastos (72' Farfan) - Pukki (78' Edu).