Puchar Niemiec: Emocje i kontrowersje w meczu Bayernu, Ribery wyleciał z boiska

Piłkarze Bayernu Monachium nie bez kłopotów zameldowali się w najlepszej "8" DFB-Pokal. Zespół Juppa Heynckesa pokonał na wyjeździe FC Augsburg.

Konrad Kostorz
W derbach Bawarii oba zespoły stworzyły sobie sporo dogodnych sytuacji. Już w 8. minucie po strzale Ja-Cheola Koo i interwencji Manuela Neuera piłka trafiła w słupek! Wkrótce później dogodnej okazji nie wykorzystali Daniel Baier wespół z Saschą Moeldersem, co zemściło się na gospodarzach - w 26. minucie po akcji i podaniu Francka Ribery'ego strzałem pod poprzeczkę wynik otworzył Mario Gomez.

Krótko przed przerwą świetnie po strzale Moeldersa zachował się Neuer, a kilkadziesiąt sekund później futbolówka po mocnym uderzeniu Anatolija Tymoszczuka odbiła się od poprzeczki, spadła za linią bramkową i wyszła w pole! Sędzia powinien uznać gola, ale tego nie zrobił, a dobitka Bastiana Schweinsteigera również wylądowała na poprzeczce.

W 47. minucie Ribery dał się sprowokować Koo i za uderzenie rywala został słusznie usunięty z boiska (wydaje się, że Koreańczykowi również należała się czerwona kartka). Kilka chwil potem Dante zablokował dośrodkowanie ręką i miejscowym należała się jedenastka, jednak gwizdek arbitra nie wybrzmiał. Podopieczni Markusa Weinzierla nie zamierzali się poddawać i byli bliscy wyrównania, lecz Neuer wygrał pojedynek z Torstenem Oehrlem.

Losy rywalizacji rozstrzygnął coraz skuteczniejszy Xherdan Shaqiri, z łatwością wykorzystując dogranie Thomasa Muellera. Nieco wcześniej znakomitej okazji nie zamienił na bramkę Mario Mandzukić. Bawarczycy, którzy w niedawnym meczu ligowym pokonali FCA również 2:0, mieli sporo kłopotów, jednak zdołali wygrać w regulaminowym czasie i przejść do ćwierćfinału.

FC Augsburg - Bayern Monachium 0:2 (0:1)
0:1 - Gomez 26'
0:2 - Shaqiri 85'

Augsburg: Manninger - Philp, Callsen-Bracker, Klavan (79' Bance), Ostrzolek - Ottl (84' Musona) - Koo, Baier, Oehrl, Werner - Moelders.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Tymoszczuk (58' Martinez), Schweinsteiger - Shaqiri, Kroos (73' Mueller), Ribery - Gomez (58' Mandzukić).

Czerwona kartka: Ribery /47'/ (Bayern Monachium).

Kickers Offenbach - Fortuna Duesseldorf 2:0 (0:0)
1:0 - Fetsch 76'
2:0 - Vogler 85'

Ostatni mecz Borussii, dziewięciu Polaków w grze - przed 1/8 finału Pucharu Niemiec

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)