Kolejny horror w Koronowie (relacja)

W tym meczu było wszystko. Niewykorzystane rzutu karne, trzy czerwone kartki i skandaliczne decyzje arbitra. Po dramatycznym spotkaniu piłkarze Victorii Koronowo pokonali Polonię Słubica 2:1, ale o tym pojedynku będzie się mówić jeszcze długo.

Adrian Dudkiewicz

Sobotni pojedynek pomiędzy Victorią i Polonią zapowiadał się dość ciekawie. Wszak spotykały się dwie drużyny, które w tegorocznych rozgrywkach okupują środkowe rejony tabeli. I to było widać na boisku, choć na początku więcej z gry mieli gospodarze. I gdy po dobrych akcjach Rogoża i Kardasza wydawało się, że gol dla Victorii jest tylko kwestią czasu, ładną akcję w środku boiska przeprowadzili goście. Lilo w znakomitym sposób dograł do Ousmane Sylly, który z najbliższej odległości pokonał Roberta Tomaszewskiego.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Już trzy minuty później na solową akcję w polu karnym zdecydował się Adam Kardasz. Faulowany pomocnik gospodarzy pewnie wykorzystał jedenastkę, choć niektórzy obserwatorzy przypominali, że były piłkarz Widzewa zmarnował podobną okazję podczas meczu z Rakowem. Tym razem było inaczej, a to zapowiadało duże emocje w drugiej części spotkania.

I tak rzeczywiście było, ale zupełnie z innych względów. Do gry niespodziewanie włączył się arbiter główny - Sebastian Tarnowski z ...Wrocławia, który nie potrafił uspokoić zawodników obu drużyn. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za pyskówkę zobaczył Sylla. Na trybuny odesłany został nawet szkoleniowiec Polonii, Grzegorz Kapica. Pretensje do sędziego mogą mieć też piłkarze Victorii. W 60 minucie arbiter skrzywdził gospodarzy, gdyż dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez jednego z koronowskich obrońców. Podarowanego prezentu nie potrafił jednak wykorzystać Feliński.

Przełomowy moment w tym spotkaniu nastąpił w 86 minucie. Pasterniak w nieprzepisowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Kanika. Obrońca gości całkiem słusznie został ukarany czerwoną kartką, a dosłownie chwilę później koronkową akcję przeprowadzili piłkarze Macieja Karabasza. Po dośrodkowaniu Glazika, najwyżej w polu karnym wyskoczył Modracki, który strzałem głową zapewnił gospodarzom trzy punkty. W ostatnich minutach grający w dziewiątkę piłkarze ze Słubic starali się jeszcze odmienić losy sobotniego pojedynku, ale dobrze w bramce Victorii spisywał się Robert Tomaszewski.

- Nie będziemy komentować tego spotkania. Niech to zrobią sędziowie - mówili zgodnie po sobotnim meczu zawodnicy Polonii. Bardziej skorzy do rozmowy byli uszczęśliwieni gospodarze. - Ten mecz miał podobny przebieg do ostatniego pojedynku z Rakowem. Nie wiadomo tylko za co sędzia karał piłkarzy kartkami, bo te faule z pewnością na to się nie kwalifikowały. Można powiedzieć, że my zostaliśmy skrzywdzeni w Toruniu, gdzie arbiter nie uznał nam bramki w końcówce meczu. Jesteśmy dość młodym zespołem, jeszcze nie zgranym i stąd wynika ta nasza nieskuteczność, ale w przyszłości będzie coraz lepiej - stwierdził napastnik Victorii, Paweł Kanik.

Victoria Koronowo - Polonia Słubice 2:1 (1:1)
0:1 - Sylla 37'
1:1 - Kardasz 40' (k)
2:1 - Modracki 87'

Victoria Koronowo: Tomaszewski - Glazik, Poznański, Raszka, Talarek - Raczyński (64' Modracki), Migawa, Kardasz (72' Mądrzejewski), Rogóż - Kordowski (55' Klimek), Kanik.

Polonia Słubice: Łopusiewicz - Bączyk, Janus, Marcinkowski, Kochanek - Lilo, Feliński (79' Pasterniak), Krogulewski (61' Dereżyński), Sylla - Kosman, Jankowski.

Żółte kartki: Raszka, Rogóż, Tomaszewski, Kardasz (Victoria), Marcinkowski i Dereżyński (Polonia Słubice).

Czerwone kartki: Migawa (Victoria), Sally i Pasterniak (Polonia Słubice).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Widzów: 250

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!