Rewelacja z Radomia - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki gr. wschodniej II ligi

Jedynym zespołem, który po trzech kolejkach grupy wschodniej II ligi ma komplet punktów jest Radomiak Radom. Beniaminek w sobotę bez większych problemów ograł Wisłę Płock.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Wszystko wskazuje na to, że Nafciarzy czeka kolejny ciężki sezon. Do tej pory zdobyli tylko jeden punkt co daje im dopiero 16. pozycję w tabeli. Spotkanie w Radomiu nie rozpoczęło się jednak dla nich źle. To Wisła prowadziła po bramce Łukasza Sekulskiego. Po pół godzinie gry na prowadzeniu byli już gospodarze. W dodatku tuż przed przerwą z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Rafał Zembrowski. Radomianie w końcówce spotkania dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Wigier Suwałki. Pokonali oni w wyjazdowym meczu Garbarnię Kraków, a jedynego gola zdobył Adam Pomian. W ligowej czołówce utrzymuje się Znicz Pruszków. Piłkarze spod Warszawy pokonali 1:0 Resovię, dla rzeszowian była to w ogóle pierwsza strata punktów w bieżących rozgrywkach.

Pierwszy punkt zdobyła w sobotę Puszcza Niepołomice. Podopieczni Dariusza Wójtowicza dość niespodziewanie zremisowali na wyjeździe ze spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy - Olimpią Elbląg.

W pojedynku beniaminków lepsza od Siarki Tarnobrzeg okazała się Unia Tarnów. Tarnowianie losy spotkania rozstrzygnęli w niewiele ponad pół godziny.

Najwięcej bramek obejrzeli fani futbolu w Puławach. Tam po emocjonującym spotkaniu gospodarze pokonali Pogoń Siedlce. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Konrad Nowak, który kapitalnie wykonał rzut wolny z 30 metrów. Zaraz po wznowieniu gry padło wyrównanie. Sebastian Orzędowski zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Adrian Dziubiński. Po niespełna godzinie gry piłkę do siatki ponownie skierował Konrad Nowak. Dla napastnika było to już czwarte trafienie w tym sezonie. Radość puławian z prowadzenia trwała zaledwie trzy minuty, a do wyrównania ponownie doprowadził Adrian Dziubiński. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, a szalę zwycięstwa na stronę Wisły przechylił Marcin Popławski.

Wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Radomiak Radom - Wisła Płock 3:1 (2:1)
0:1 - Sekulski 14'
1:1 - Prędota 25'
2:1 - Figiel 29'
3:1 - Kornacki 89'

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
0:1 - Pomian 63'

Znicz Pruszków - Resovia 1:0 (1:0)
1:0 - Sztybrych 20'

Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
0:1 - Strózik 52'
1:1 - Lubenow 57' (k.)

Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)

3:2 - Popławski 73'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!