Kapitalny występ Polaków z Borussii, dwa gole Lewandowskiego!

W kolejnym przedsezonowym sparingu Borussia Dortmund pokonała III-ligowy Preussen Muenster. Po 45 minutach nieoczekiwanie prowadził jednak niżej notowany zespół.

Konrad Kostorz
W podstawowym składzie Borussii Dortmund w pojedynku z Preussen Muenster spośród Polaków znalazł się tylko Jakub Błaszczykowski. Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski pojawili się na murawie w 46. minucie i od razu zrobili różnicę.

W 52. minucie "Lewy" zdobył kontaktowego gola, a po chwili wywalczył rzut karny wykorzystany przez Ivana Perisicia. Niewiele później BVB na prowadzenie wyprowadził Piszczek po podaniu Marco Reusa, a wynik ustalił niezawodny Lewandowski. Dla 23-latka to 3. i 4. gol w sezonie przygotowawczym - poprzednio trafił do bramki FC St. Gallen i Legii Warszawa.

Kolejne mecze towarzyskie mistrzów Niemiec zaplanowano na 4 i 5 sierpnia. Zespół Juergena Kloppa zagra z Hamburgerem SV oraz z Bayernem Monachium bądź z Werderem Brema.

W środę naprzeciwko gwiazd Bayernu Monachium stanął Ariel Borysiuk. Polski pomocnik grał do 56. minucie i opuścił murawę w przy stanie 1:1. Ostatecznie FC Kaiserslautern przegrał z finalistą Ligi Mistrzów 2:3. Gole zdobyli Florian Dick, Itay Shechter oraz Thomas Mueller, Emre Can i Xherdan Shaqiri.

SC Preussen Muenster - Borussia Dortmund 2:4 (2:0)

Skład Borussii:

I połowa: Langerak - Kirch, Subotić, Hummels, Schmelzer - Amini, Kehl - Błaszczykowski, Bittencourt, Grosskreutz - Schieber.

II połowa: Langerak - Piszczek, Guenter, Santana, Loewe - Leitner, Gundogan - Hofmann, Reus, Perisić - Lewandowski.