Sparingowo: Coraz lepsza forma Warty

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu miejscowa Warta pokonała Chrobrego Głogów 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 39. minucie Alain Ngamayama. Dla zielonych to drugie zwycięstwo z rzędu.

Szymon Mierzyński

Rywalizacja rozpoczęła się z 50-minutowym opóźnieniem. Powód? W środę w Poznaniu nieustannie padał śnieg i II-ligowiec miał problem z punktualnym dotarciem na obiekty przy Cytadeli. Konieczne było także odśnieżenie boiska.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach - na białej murawie i przy opadach. Mimo to pierwsza połowa była bardzo interesująca. Dobrze prezentowali się zwłaszcza warciarze, którzy szybko złapali odpowiedni rytm i z łatwością spychali rywala do defensywy. W środku pola brylował Adrian Bartkowiak, który pracował na całej szerokości boiska i zanotował mnóstwo odbiorów. M. in. dzięki temu podopieczni Jarosława Araszkiewicza mieli miażdżącą przewagę.

Jedyna bramka w środowym spotkaniu padła w 39. minucie. Po akcji oskrzydlającej Bartosz Bereszyński zgrał futbolówkę do Alaina Ngamayamy, a ten uderzył nie do obrony z 15 metrów. Klarownych sytuacji zieloni mieli więcej, lecz brakowało im skuteczności. Dotyczy to zwłaszcza Pawła Piceluka, który często był "pod grą", ale nie zawsze podejmował właściwe decyzje.

W drugiej połowie gra była już bardziej wyrównana. Głogowianie spisywali się lepiej i zniwelowali ogromną przewagę przeciwnika. Gole jednak nie padły.

W środę 63-minutowy występ zaliczył Piotr Reiss. Doświadczony napastnik powrócił do gry po kontuzji i teraz może skupić się na budowaniu optymalnej dyspozycji.

Warta ma za sobą ósmy zimowy sparing i drugą wygraną z rzędu. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza prezentują się coraz lepiej, po ich słabych występach z początku okresu przygotowawczego nie ma już śladu.

Kolejne spotkanie kontrolne poznaniaków zaplanowano na sobotę. Tego dnia zmierzą się oni z innym II-ligowcem z grupy zachodniej - Nielbą Wągrowiec.

Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
1:0 - Ngamayama 39'

Warta Poznań: Słowik (46' Radliński) - Białożyt (46' Wichtowski), Jasiński, Sobieraj (46' Otuszewski), Mójta, Bartkowiak (46' Grzeszczyk), Magdziarz (46' Jakóbowski), Ngamayama, Reiss (63' Piceluk), Piceluk (46' Ciarkowski), Bereszyński (46' Giel).

Chrobry Głogów: Zaremba (46' Augustyn) - Ziemniak (63' Samiec), Michalec (46' Suchecki), Sylwestrzak (63' Michalec), Samiec (46' Niewieściuk), Soboń (63' Niedźwiedź), Celuch, Niedźwiedź (46' Bukraba), Filbier (46' Miazgowski), Kaczmarek (60' Waszkowiak), Stasiak.

Sędzia: Remigiusz Lewandowski (Poznań).

Widzów: 40.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!