Polacy w ligach zagranicznych

Pomimo, że większość czołowych lig ma przerwę ze względu na spotkania reprezentacji, to kilka niższych rozgrywek rozegrało swoje mecze w ten weekend. Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marcin Robak (Konyaspor), Euzebiusz Smolarek (Al-Khor) oraz Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 9 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marcin Robak strzelił bramkę w meczu z Istanbul Gungorenspor 2:1 (1:1). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 23. minucie. Dla byłego zawodnika Widzewa Łódź było to czwarte trafienie ligowe w tym sezonie. Oprócz Robaka, w barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Mariusz Pawełek.

Euzebiusz Smolarek strzelił gola w meczu 2. kolejki fazy grupowej katarskiego Pucharu Ligi z Umm-Salal SC 1:2 (1:2). Polski napastnik rozegrał 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 16. minucie. Dla byłego zawodnika Polonii Warszawa było to drugie trafienie w tym sezonie.

Bartosz Tarachulski strzelił bramkę w meczu Thrasivoulos Fylis 1:0 (0:0). Polski napastnik debiutował w barwach AEL Kallonis, pojawił się na boisku w 70. minucie, a osiem minut później wpisał się na listę strzelców zapewniając swojemu zespołowi trzy punkty.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

League One

Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu pucharowym z Walsall (1:1)

Cypr

B' Kategorias

Adrian Mielec (AS Othellos Athienou) - 90 minut w meczu ligowym z Halkanoras (1:1)

Czechy

II liga

Jakub Legierski (MFK Karwina) - rezerwowy w meczu ligowym z 1. FC Brno (1:4)

Grecja

Beta Ethniki

Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis) - występ od 70. minuty i bramka w meczu ligowym z Thrasivoulos Fylis (1:0)

Katar

Q-League

Euzebiusz Smolarek (Al-Khor) - 90 minut i bramka w meczu pucharowym z Umm-Salal SC (1:2)

Turcja

Bank Asya 1. Liga

Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Istanbul Gungorenspor (2:1)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Istanbul Gungorenspor (2:1)

Ukraina

Persza Liha

Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Helios (2:3)

Walia

Walijska Premier League

Bartłomiej Fogler (Port Talbot Town FC) - 90 minut w meczu ligowym z Aberystwyth Town (0:4)
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC) - występ od 87. minuty w meczu ligowym z Port Talbot Town (4:0)

Włochy

Serie B

Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - występ do 46. minuty w meczu ligowym z Sampdoria (1:0)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Ascoli (0:1)
Kamil Glik (Torino) - rezerwowy i żółta kartka w meczu ligowym z Bari (1:1)