Zobacz "asystę" Iwańskiego w lidze tureckiej (wideo)

Maciej Iwański powoli odzyskuje formę po kontuzji kolana, którą leczył przez kilka ostatnich miesięcy. W sobotnim meczu 7. kolejki Super Ligi z Eskisehirsporem polski pomocnik miał udział przy pieczętującym zwycięstwo Manisasporu samobójczym golu Koraya Arslana.

Maciej Kmita

Iwański zameldował się na boisku w 53. minucie gry, a w 71. minucie otrzymał w polu karnym podanie od Isaaca, a wybijający mu piłkę spod nóg Arslan uczynił to tak niefortunnie, że skierował ją do własnej siatki.

Zobacz "asystę" Macieja Iwańskiego (od 2:45):

Występ przeciwko Eskisehirsporowi był trzecim Iwańskiego w tym sezonie, ale pierwszym w większym wymiarze czasowym. We wcześniejszych dwóch meczach zagrał odpowiednio 4 i 3 minuty.

W dwóch pozostałych sobotnich spotkaniach 7. kolejki Super Trabzonspor z Adrianem Mierzejewskim (grał od 1. do 62. minuty, kiedy to zmienił go Paweł Brożek) i Arkadiuszem Głowackim (pełne 90 minut i żółta kartka) zremisował 1:1 z Bursasporem, a Instabul BB z Marcinem Kusiem (grał od 66. minuty) przegrał 0:2 z Karabuksporem.

W niedzielę swój mecz rozegra Sivasspor Kamila Grosickiego. Jego przeciwnikiem będzie Kayserispor.