Bundesliga: Premierowe zwycięstwo Starej Damy!

W 4. kolejce Hertha Berlin wreszcie sięgnęła po komplet punktów. W pojedynku z VfB Stuttgart przez długie minuty zanosiło na remis, ale stołeczną drużynę stać było na zadanie decydującego ciosu i w efekcie awansowanie na 10. pozycję w tabeli.

Konrad Kostorz

Pierwsze 45 minut mocno rozczarowało kibiców na Olympiastadion. Inicjatywę posiadali goście z Badenii-Wirtembergii, ale nie zmusili do większego wysiłku Thomasa Krafta. Stałoby się inaczej, gdyby arbiter krótko przed przerwę podyktował "11" po ataku Levana Kobiaszwilego na Martinie Harniku. Wcześniej, w 35. minucie po zagraniu Christiana Lella bardzo groźnie uderzał Patrick Ebert, ale zdołał powstrzymać go Sven Ulreich.

W drugiej połowie więcej z gry miała ekipa Markusa Babbela. Kilkukrotnie swój kunszt musiał pokazać golkiper VfB. Świetną okazję beniaminek zmarnował w 74. minucie - uderzenie głową Raffaela tuż sprzed linii wybili obrońcy. 7 minut przed końcem rezerwowy Pavel Pogrebnyak mógł zostać bohaterem gości, ale jego strzał sparował Kraft.

Rozstrzygnięcie zapadło w 86. minucie. Uderzenie Adriana Ramosa odbił w bok Ulreich, do piłki dopadł Ebert i idealnie zacentrował na głowę Raffaela, który trafił do siatki. Die Schwaben po efektownej inauguracji - 3:0 z Schalke - wyraźnie spuścili z tonu i mogą na dobre stracić kontakt z czołówką.

Hertha Berlin - VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
1:0 - Raffael 86'