Bundesliga: Ostatni akord sezonu na remis, Borussia zostaje w ekstraklasie

Choć przez długie tygodnie byli kompletnymi outsiderami Bundesligi, piłkarze Borussii Moenchengladbach zostają w ekstraklasie. Ligowy byt zapewnili sobie po wygranym w dwumeczu barażowym 2:1 z VfL Bochum. Bohaterem Źrebaków został Marco Reus.

Rewanżowe spotkanie zaczęło się od nieznacznej przewagi Źrebaków, ale to miejscowi objęli prowadzenie. Po akcji Fatona Toskiego i Mirkana Aydina piłkę przed bramkę zagrał Christoph Dabrowski, a niefortunnie interweniujący Haavard Nordtveit wpakował ją do własnej bramki.

Gladbach wprawdzie przeważali, ale ich ataki były bezproduktywne. Pierwszą dogodną szansę stworzyli sobie dopiero po 40 minutach. Później zespół Luciena Favre'a sprawiał wrażenie sparaliżowanego stawką spotkania i widmem zbliżającej się dogrywki. Skuteczności brakowało Mohammadou Idrissou.

Dopiero w 71. minucie sprawy w swoje ręce wziął Marco Reus, za którego VfL Wolfsburg oferuje 15 mln euro. 21-letni skrzydłowy po znakomitej wymianie piłki na jeden kontakt z Igorem de Camargo wykorzystał sytuację sam na sam z Andreasem Luthe. As Borussii bez wahania uderzył z linii pola karnego w krótki róg bramki VfL, rozstrzygając losy rywalizacji.

Niebiesko-biali zerwali się jeszcze do walki, ale na ich drodze stanął skutecznie interweniujący Marc-Andre ter Stegen. W rezultacie Borussia, która przez ponad 20 kolejek sezonu była "czerwoną latarnią" rozgrywek, zdołała po dramatycznym boju utrzymać się i w sezonie 2011/2012 po raz 4. z rzędu zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

VfL Bochum - Borussia Moenchengladbach 1:1 (1:0)

1:0 - Nordtveit 25'

1:1 - Reus 74'

Pierwszy mecz: 0:1.