II liga gr. zachodnia: Szczęście sprzyja Miedzi, Zagłębie w czołówce (wyniki)

Szczęście sprzyja lepszym. Po raz kolejny to przysłowie pasuje do piłkarzy Miedzi Legnica, którzy w piątek w Wągrowcu w doliczonym czasie uratowali jeden punkt. Do czołówki dołączyło Zagłębie Sosnowiec.

Adrian Dudkiewicz

Tydzień temu podopieczni Janusza Kudyba w ostatnich sekundach wyrwali trzy punkty w starciu z Rakowem Częstochowa. W piątek długo męczyli się na wyjeździe z chimeryczną Nielbą. Gospodarze długo prowadzili, ale w 90. minucie spotkania Kamil Zieliński przełamał niemoc wicelidera. - W samej końcówce Kamil Zieliński ładnie uderzył na 2:2. Mieliśmy sytuacje. Zarówno Kamil Hempel, Kuba Grzegorzewski i Marcin Garuch mogli zdobyć bramki. Zepchnęliśmy gospodarzy do defensywy, ale nie udało się strzelić zwycięskiej bramki. Na pewno nie jestem zadowolony z tego remisu. Jechaliśmy tu po trzy punkty. 10 minut, w których straciliśmy bramki zaważyło na losach spotkania - powiedział dla portalu legniczanin.pl szkoleniowiec Miedzi.

W piątkowy wieczór grano również w Sosnowcu. Miejscowe Zagłębie błyskawicznie ukąsiło groźną na wyjazdach Elanę. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Sierczyński, który trafił do siatki z bliska po podaniu Posmyka. Nie minęło sześć minut, a mogliśmy wpisać drugą bramkę dla zawodników Leszka Ojrzyńskiego. Po rzucie rożnym Lachowski zgrał piłkę do Markowskiego, a ten nie dał żadnych szans Penkowacowi.

Oba piątkowe spotkania mocno zmieniły sytuację w czołówce. Na czwarte miejsce przesunęło się właśnie Zagłębie. Sosnowiczanie o jeden punkt wyprzedzają Zawiszę. Z kolei Miedź po ostatnim remisie ma pięć punktów przewagi nad drużyną Leszka Ojrzyńskiego.

WYNIKI PIĄTKOWYCH SPOTKAŃ 24. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 2:2 (2:1)

0:1 - Grzegorzewski 11'
1:1 - Gryszczyński 20'
2:1 - Pietrowski 30'
2:2 - Zieliński 90'

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń 2:0 (2:0)
1:0 - Sierczyński 4'
2:0 - Markowski 11'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!