Primera Division: Przełamanie Van Nistelrooya, Malaga wygrała w thrillerze, skromne zwycięstwo Valencii (wideo)

Po sobotnich meczach wiceliderem Primera Division jest Valencia. Nietoperze po ładnej bramce Sergio Canalesa pokonali Granadę. Kolejne punkty stracił uczestnik Ligi Mistrzów - Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne jedynie zremisowały z Saragossą 2:2. Niezwykłe emocje przeżywali kibice podczas starcia na linii Malaga - Getafe, w którym swoim pierwszą bramkę po powrocie do Hiszpanii zdobył Ruud van Nistelrooy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bardzo interesujące spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni na El Madrigal. Zarówno Villarreal, jak i Saragossa mogły zdobyć komplet oczek, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Do poziomu spotkania nie dostosował się sędzia, który od dziennika Marca otrzymał notę "1" w 10-punktowej skali! Del Cerro Grande odgwizdał rzut karny z kapelusza oraz niepotrzebnie, przy stanie 2:1 dla Aragończyków, wyrzucił z boiska Maurizio Lanzaro. Chwilę później po strzale głową punkt dla gospodarzy uratował rezerwowy Hernan Perez. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się sprowadzony za ok. 8 mln euro Roberto Jimenez, który co rusz powstrzymywał Giuseppe Rossiego i dał się pokonać Włochowi jedynie przy strzale z "jedenastki".

Kibice Żółtych Łodzi Podwodnych nie mogą być szczęśliwi z początku sezonu. Na dwóch frontach gracze Juana Garrido zagrali 10-krotnie i zaledwie 2 razy sięgnęli po zwycięstwo.

Kiedy już w czwartej minucie po zgraniu piętką Pablo Piattiego pierwszą bramkę w barwach Valencii zdobył Sergio Canales wydawało się, że Nietoperze rozstrzelają się i rozgromią beniaminka. Gospodarze mieli przewagę, ale nie potrafili już pokonać dobrze dysponowanego Roberto Fernandeza.

Pierwszą bramkę od 454 minut zdobył Racing Santander! Kibice z El Sardinero po dwóch bezbramkowych remisach zobaczyli pierwsze gole, jednak trafienie Adriana Moralesa dało jedynie oczko w starciu z beniaminkiem Rayo Vallecano.

Po 432 minutach do siatki w końcu trafił Ruud van Nistelrooy. Król strzelców Primera Division z 2007 roku zdobył tym samym swoją pierwszą bramkę na hiszpańskich boiskach od ponad dwóch lat. Jego Malaga jednak jedynie zremisowała na własnym boisku z Getafe. Wcześniej przepiękną bramką popisał się Pedro Leon, a na kwadrans przed końcem wynik ustalił Miku, który przed golem dotknął piłki ręką. Chwilę później ekipę Azulones osłabił Mehdi Lacen.

Kiedy wydawało się, że Malaga przegra drugi mecz w tym sezonie w samej końcówce bramki zdobyli Enzo Maresca oraz Julio Baptista, a zwycięstwo pozwoliło graczom Manuela Pellegriniego na zdobycie pozycji lidera po sobotnich meczach Primera Division. Tym samym Malaga przejęta przed rokiem przez katarskich inwestorów po raz pierwszy w historii znalazła się na samym szczycie tabeli.