Superpuchar Niemiec dla Bayernu, Mueller i Klose znów strzelają!

Pierwsze w sezonie trofeum dla Bayernu! Monachijczycy z Lahmem, Schweinsteigerem, Klose i Muellerem w składzie nie bez kłopotów pokonali Schalke Gelsenkirchen 2:0. Raula i spółkię zatrzymał wspaniale interweniujący 22-letni bramkarz zwycięzców Thomas Kraft.

Konrad Kostorz

Przed rozpoczęciem rywalizacji wiele wskazywało na to, że Louis van Gaal nie zdecyduje się desygnować do gry swoich największych gwiazd. Holender postanowił jednak zaryzykować i, pomimo braku przedsezonowych treningów, posłał w bój czołowych brązowych medalistów Mistrzostw Świata. Zabrakło natomiast kontuzjowanych Daniela van Buytena, Francka Ribery'ego i Arjena Robbena.

Od pierwszych minut spotkania do zdecydowanych ataków ruszyli Bawarczycy. Pierwszą szansę stworzyli sobie jednak "Koenigsblauen" - przepiękne uderzenie Raula wybronił jednak Thomas Kraft, na co dzień zmiennik Hansa-Joerga Butta. W odpowiedzi w 8. minucie po akcji Thomasa Muellera groźnie strzelał Bastian Schweinsteiger, ale wspaniałą interwencją popisał się Manuel Neuer. W pierwszej połowie monachijczycy posiadali piłkę przez blisko 75 procent czasu i mieli ogromną przewagę, lecz nie potrafili udokumentować jej zdobyciem bramki.

Siedem minut po wznowieniu gry po znakomitym podaniu Schweinsteigera w słupek bramki Schalke trafił Miroslav Klose. Chwilę później znów wybornie spisał się Kraft, broniąc kolejne uderzenie bardzo aktywnego Raula. Podopieczni Felixa Magatha starali się przejąć inicjatywę i w 73. minucie za sprawą Edu byli o krok od wyjścia na prowadzenie, jednak ponownie na ich drodze stanął świetnie dysponowany golkiper "Die Roten".

Losy rywalizacji w Augsburgu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie. Dalekim podaniem w pole karne popisał się Andreas Ottl, tam futbolówkę do Muellera zgrał Klose i najlepszy młody gracz mundialu zmusił do kapitulacji Neuera. Wkrótce później po błyskotliwej akcji Ivicy Olicia wynik rywalizacji ustalił Klose, który strzałem z sześciu metrów dopełnił jedynie formalności.

Mistrzowie Niemiec, którzy za wygraną zarobili 500 tysięcy euro oraz otrzymali puchar o wartości aż 40 tysięcy euro, zwyciężyli zasłużenie, chociaż gdyby nie znakomita postawa Krafta z wywalczenia Superpucharu cieszyłoby się prawdopodobnie Schalke. Ekipa z Zagłębia Ruhry spisała się poprawnie, dwoili się i troili Raul wraz z Edu, lecz na finalistów Champions League to nie wystarczyło. Okazja do rewanżu dla klubu z Veltins Arena już wkrótce podczas rozgrywek Bundesligi.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0)
1:0 - Mueller 75'
2:0 - Klose 82'

Bayern: Kraft - Contento, Demichelis (71' Sosa), Badstuber, Lahm - Altintop (70' Tymoszczuk), Schweinsteiger (59' Ottl), Pranjić, Mueller - Klose, Olić

Schalke: Neuer - Uchida, Matip, Metzelder, Hoewedes - Farfan, Kluge (46' Escudero), Schmitz (46' Moritz), Rakitić - Raul, Edu.