Najatrakcyjniej grające drużyny ekstraklasy

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie osiem meczów 27. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiej drużyny można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiej najmniej.

Bartosz Zimkowski

Noty meczów 27. kolejki ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Ocena meczu: 4,0. Bardzo dynamiczny mecz. Na Suchych Stawach nie zabrakło wielu sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim emocji, które zawsze towarzyszą spotkaniom, w których niżej notowany rywal ogrywa teoretycznie mocniejszą ekipę na jej terenie.

PGE GKS Bełchatów - Cracovia Kraków 3:0 (2:0)

Ocena meczu: 3,5. Teoretycznie mecz bez napięcia i ostrej walki, ale przyjemnie obserwowało się grę GKS i trzy bramki bełchatowian, tym bardziej, że w ostatnich trzech meczach zdobyli tylko jednego gola, a przed własną publicznością zameldowali się dopiero po miesiącu.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Ocena meczu: 3,0. Spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Piastem Gliwice nie przyniosło zbyt wielu emocji. Szczególnie pierwsza część gry toczyła się w mizernie wolnym tempie, a gdyby nie bramka, kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Traugutta nie wiedzieliby, czy gwizdek kończący pierwszą połowę nie był przypadkiem gwizdkiem zaczynającym mecz, a na boisku toczyła się dotychczas jedynie rozgrzewka. W drugiej połowie było już więcej akcji, dwa słupki i zagrania Marcina Kaczmarka ożywiły nieco sytuację na boisku. To jednak zbyt mało na najwyższą klasę rozgrywkową liczącego niespełna 40 milionów mieszkańców kraju.

Odra Wodzisław - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Ocena meczu: 3,5. Piłkarzom Odry ambicji odmówić nie można. W meczu z Arką nie zabrakło im wiary w zwycięstwo. Piękna bramka Piotra Piechaniaka uznana zostanie zapewne za gola kolejki.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Ocena meczu: 5,0. Wprawdzie w pierwszej połowie zbyt dużo było szachów, ale oceny spotkania to nie obniża. Druga odsłona zrekompensowała wszystkie małe niedogodności sprzed przerwy. Strzały, parady, groźne akcje oraz fantastyczny doping z obu stron. Czego chcieć więcej?

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)

Ocena meczu: 3,5. Niezłe spotkanie na Konwiktorskiej, sporo sytuacji strzeleckich z obydwu stron, ale to podopieczni Jose Marii Makero wykazali się lepszą czujnością pod bramką rywali i 3 punkty zasłużenie wędrują na ich konto.

Polonia Bytom - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)

Ocena meczu: 4,5. Bardzo dobre widowisko w Bytomiu. Niemal cały mecz tempo było szybkie, a okazji i emocji nie brakowało. Do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy spotkania.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Ocena meczu: 4,5 Bardzo dobre zawody - zwłaszcza w pierwszej połowie. Dużo ciekawych akcji, sytuacji bramkowych. Pewne zwycięstwo Kolejorza okraszone trzema golami.