Premier League: Liverpool rządzi w mieście Beatlesów

The Reds rządzą w Liverpoolu. W derbach miasta Beatlesów podopieczni Rafaela Beniteza pokonali na Goodison Park Everton 2:0. Humory w Liverpoolu poprawiły się - i to znacznie.

Bartosz Zimkowski

Bez Fernando Torresa, ale za to ze Stevenem Gerrardem przystąpili goście do tego meczu. Plan był prosty - wygrać, jak zawsze. Ale w ostatnim czasie to piłkarze Liverpoolu rzadko wymawiali to słowo po rozegranych meczach. W ostatnich trzech ligowych spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty.

Jednak mecz z The Toffees ułożył się dla nich fantastycznie. Już w 12. minucie po strzale z dystansu Javiera Mascherano piłka zatrzepotała w siatce Evertonu. Po drodze futbolówka odbiła się od Josepha Yobo i to jemu przyznano bramkę. Później atakowali The Toffees. Futbolówka w pierwszej połowie dwukrotnie znalazła się w siatce The Reds, ale sędzia tych goli nie uznał.

Po zmianie stron nadal atakował Everton. Dobrze interweniował jednak Jose Reina, wyrastając powoli na bohatera spotkania. W końcu drugą bramkę zdobyli goście. Dirk Kuyt dobił strzał kolegi z zespołu i Livepool sięgnął po 81. zwycięstwo w historii między oboma zespołami. W tabeli zajmuje piąte miejsce. Everton jest 16.