Bundesliga: Dwie bramki w hicie kolejki

Najciekawsze spotkanie 13. kolejki niemieckiej Bundesligi, pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i Bayeru Leverkusen, rozstrzygnęło się już w pierwszym kwadransie gry. Remis 1:1 oznacza, że Aptekarze zdołali obronić prowadzenie w tabeli, jednak ich przewaga nad drugim Werderem Brema stopniała do punktu. W innym niedzielnym meczu HSV Hamburg sensacyjnie uległ VfL Bochum 0:1.

Mateusz Nikołajczuk

Konfrontacja na Allianz Arena w Monachium miała przynieść odpowiedź na pytanie, czy Bayern jest w stanie nawiązać walkę o najwyższe lokaty w obecnym sezonie rywalizacji. Motywacja odniesienia zwycięstwa nad niepokonaną do tej pory ekipą Aptekarzy przyniosła efekt już w 8. minucie, kiedy po asyście Miroslava Klose piłkę do siatki skierował Mario Gomez. Nie minął kwadrans, gdy do wyrównania zdołał doprowadzić Stefan Kiessling, zapisując na swoje konto dziewiątą bramkę w rozgrywkach. Mimo kolejnych prób, kibice do ostatniego gwizdka sędziego nie obejrzeli już goli i mecz zakończył się podziałem punktów.

Do niedawna lider Bundesligi, a w chwili obecnej znajdujący się w coraz większym kryzysie Hamburger SV podejmował na własnym boisku VfL Bochum. Gospodarze już od pierwszych minut wypracowali znaczącą przewagę, której nie potrafili jednak zamienić na gole. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry, w 77. minucie celnym strzałem popisał się Dennis Grote, dając gościom sensacyjne prowadzenie. Podopieczni Bruno Labbadii nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie i wyjazdowe zwycięstwo Bochum stało się faktem. Po pięciu meczach bez wygranej HSV Hamburg spadł na piątą lokatę w ligowej tabeli.

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)
1:0 - Gomez 8'
1:1 - Kiessling 14'

Hamburger SV - VfL Bochum 0:1 (0:0)
0:1 - Grote 77'