Bundesliga: Porażka Schalke w hicie kolejki, niesamowity finisz Hoffenheim

W szlagierze 6. serii spotkań niemieckiej Bundesligi, zespół VfL Wolfsburg pokonał na wyjeździe ekipę Schalke 2:1. Kolejnej porażki w sezonie doznał VfB Stuttgart, który sensacyjnie uległ na własnym boisku drużynie FC Koeln 0:2. Dzięki niezwykłej końcówce i trzem bramkom w przeciągu czterech minut, TSG Hoffenheim odniósł zwycięstwo nad Borussią Moenchengladbach.

Mateusz Nikołajczuk

Pierwsza część spotkania na Veltins Arena pomiędzy drużynami Schalke 04 Gelsenkirchen i VfL Wolfsburg nie przyniosła bramek. Swoje okazje miał zarówno Grafite z ekipy Wilków, jak i Jefferson Farfan po stronie gospodarzy. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony piątkowego widowiska, drogę do siatki Niebieskich znalazł jednak Edin Dzeko. Prowadzenie gości utrzymywało się aż do 80. minuty, kiedy do wyrównania zdołał doprowadzić Benedikt Howedes.

Radość piłkarzy Felixa Magatha nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie minutę później swoje drugie trafienie zaliczył Dzeko. Doskonałą sytuację na zdobycie gola wyrównującego miał jeszcze wprowadzony po przerwie Kevin Kuranyi, jednak piłka po interwencji Andre Lenza odbiła się od dwóch słupków i wypadła w pole bramkowe. Rezultat 1:2 nie uległ już do końca zmianie i zespół mistrza Niemiec wywiózł z Gelsenkirchen niezwykle cenny komplet punktów.

Nieoczekiwane ciężka przeprawa czekała zawodników Bayernu Monachium w starciu z FC Nuernberg. Pierwszy gol dla faworyzowanej ekipy gospodarzy padł w 55. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Ivica Olić. Gdy wydawać się mogło, że kolejne trafienia podopiecznych Louisa Van Gaala są kwestią czasu, niespodziewanie do remisu doprowadził Eric Choupo-Motig. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Bayernu. Świetną asystą popisał się Arjen Robben, a Daniel Van Buyten strzałem głową zapewnił zwycięstwo Bawarczykom.

Remisem zakończyło się spotkanie Hannoveru 96 z ekipą Borussii Dortmund. Prowadzenie drużynie przyjezdnych, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, dał Nuri Sahin. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem Didier Ya Konana. Do 65. minuty na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski, 13 minut później na placu gry pojawił się Jacek Krzynówek. Polacy niczym szczególnym się jednak nie wyróżnili. Do końca spotkania nie padło już więcej bramek i drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami.

Interesujące widowisko obejrzeli kibice na Ruhrstadion, gdzie VfL Bochum podejmował beniaminka z Mainz. Wynik meczu otworzył już w 7. minucie Mimoun Azaouagh. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia do 45. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Andreas Ivanschitz. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdy bramkę na 2:1 zdobył Diego Klimowicz. Po zmianie stron zdecydowanie lepsze okazje stwarzali sobie goście i dzięki dwóm trafieniom Andre Schurrlera wygrali swój trzeci mecz w sezonie.

Spotkanie pomiędzy drużynami Borussii Moenchengladbach i TSG Hoffenheim rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po golach Juana Arango i Roberto Colautii objęli prowadzenie. Chwilę później znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sejad Salihovic i po 22. minutach gry tablica świetlna wskazywała wynik 2:1.

Rezultat utrzymywał się do końcowych fragmentów spotkania, kiedy niesamowitą pogoń rozpoczęli goście. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Maicosusel. Nie minęły trzy minuty, gdy za sprawą Chinedu Obasi piłkarze Wieśniaków wyszli na prowadzenie. Kompletnie zaskoczonych gospodarzy w 90. minucie dobił Demba Ba, pieczętując zwycięstwo Hoffenheim.

Sensacyjne rozstrzygnięcie przyniósł pojedynek VfB Stuttgart z ekipą FC Koeln. Podopieczni Markusa Babbela przystąpili do sobotniego meczu z postanowieniem wywalczenia kompletu punktów. W 25. minucie było już jednak 0:1. Autorem trafienia dla ekipy Koziołków był Sebastian Freis. Drużyna z Kolonii dyktowała warunki gry również w drugiej odsłonie spotkania, co przyniosło rezultat w postaci bramki Wilfrieda Sanou na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Po tej porażce VfB Stuttgart spadł na piętnastą lokatę w tabeli.