Niespodziewana porażka Startu, Kolejarz goni czołówkę - wyniki 7. kolejki II ligi gr. wschodniej

Do największej niespodzianki w 7. kolejce II ligi doszło w Otwocku gdzie Start uległ Okocimskiemu KS Brzesko aż 1:3. Już po raz szósty w tym sezonie komplet punktów zdobyli piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Planowe zwycięstwo odniósł beniaminek z Niecieczy. Czołówkę goni Kolejarz Stróże, który w ostatnim czasie zaliczył słabsze występy.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

LKS zgodnie z planem

Zgodnie z oczekiwaniami trzy punkty zdobył LKS Nieciecza. Piłkarze beniaminka pokonali u siebie Hetmana Zamość 2:0, a bramki dla zwycięzców zdobywali Waldemar Dzierżanowski oraz Łukasz Szczoczarz.

Przebudzenie Ruchu, Kolejarz goni czołówkę

W ostatnich kolejkach zdecydowanie wzrosła forma piłkarzy Ruchu Wysokie Mazowieckie. Na swoim koncie notują oni coraz to lepsze występy i powoli zbliżają się do ligowej czołówki. W środę poradzili sobie przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Gospodarze wygrali 2:1.

Po dwóch porażkach z rzędu do meczu z OKS 1945 Olsztyn przystępował Kolejarz Stróże. Gracze z Małopolski tym sprężyli się i odnieśli pewne zwycięstwo 3:1. Dzięki tym punktom piłkarze ze Stróże przesunęli się w górę tabeli. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padały w drugiej połowie.

Świt zachowuje fotel lidera

Już szóste zwycięstwo w tym sezonie odniósł Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Tym razem piłkarze beniaminka pokonali na wyjeździe solidny Przebój Wolbrom. Mecz nie najlepiej jednak ułożył się dla gości. Przebój prowadził od 40. minuty po bramce Jarosława Raka. Tuż po przerwie przyjezdni doprowadzili jednak do remisu, a w 73. minucie trzy punkty przyjezdnym zapewnił Tomasz Reginis. Tym samym Świt jest już jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki.

Bezbramkowymi remisami zakończyły się mecze w Łowiczu i Rzeszowie. Pelikan zremisował z Resovią, ten wynik nie zmienia w znaczący sposób sytuacji tych drużyn. Z kolei Stal musiała podzielić się punktami ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Piłkarze Stali z pewnością liczyli w takim spotkaniu na zwycięstwo tym bardziej, że grali przed własną publicznością.

Niespodziewana porażka Startu

Powoli na specjalistę od niespodziewanych zwycięstw wyrasta Okocimski KS Brzesko. Gracze z Małopolski pokonali już w tym roku na wyjeździe 2:1 Kolejarza Stróże. Tym razem podopieczni Krzysztofa Łętochy pokonali w Otwocku dotychczasowego lidera. W dodatku byli bardzo pazerni na bramki ponieważ to oni zaliczyli wszystkie trafienia. Pechowym strzelcem okazał się Damian Szymonik, który w 21. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do końca meczu przyjezdni zdołali odrobić straty i to z nawiązką.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Iławie. Jeziorak zremisował z Wigrami 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Piotra Dymowskiego. Gola dla gości z Suwałk zdobył Daniel Ołowniuk.

Jastrzębie na dnie

Sytuacja GKS Jastrzębie powoli staje się krytyczna. Podopieczni Jerzego Wyrobka tym razem nie zdołali zdobyć punktów u siebie w meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Jest to bezpośredni rywal w walce Jastrzębia o utrzymanie. Już w tej chwili GKS do bezpiecznej strefy traci pięć punktów i jeżeli szybko nie odmieni swojej gry to strata z początku sezonu może stać się nie do odrobienia.

Po 7. kolejce na pozycji lidera umocnił się Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który ma trzy oczka przewagi nad LKS Nieciecza i Startem Otwock. Oczko mniej od tej dwójki ma 4. w tabeli Kolejarz Stróże. W dole tabeli bez większych zmian. Ostatni z zaledwie jednym punktem jest GKS Jastrzębie. Na 17. pozycji plasuje się Concordia Piotrków Trybunalski, wyżej znajduje się Stal Rzeszów. Do strefy spadkowej powrócił Hetman Zamość, ale ma on na koncie tyle samo punktów co Olimpia Elbląg i OKS 1945 Olsztyn.

Wyniki 7. kolejki II ligi gr. wschodniej:

LKS Nieciecza - Hetman Zamość 2:0 (1:0)
1:0 - Dzierżanowski 5'
2:0 - Szczoczarz 75'

Ruch Wysokie Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 - Twardowski 4'
2:0 - Trzaskalski 54'
2:1 - Tragarski 68'

Kolejarz Stróże - OKS 1945 Olsztyn 3:1 (0:0)
1:0 - Mężyk 51'
2:0 - Walęciak 59'
3:0 - Socha 70'
3:1 - Miłkowski 77'

Przebój Wolbrom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0)
1:0 - Rak 40'
1:1 - Obem 47'
1:2 - Reginis 73'

Pelikan Łowicz - Resovia 0:0

Stal Rzeszów - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0

Start Otwock - Okocimski KS Brzesko 1:3 (1:1)
1:0 - Szymonik 21' (sam.)
1:1 - Popiela 43'
1:2 - Kisiel 53'
1:3 - Ogar 90'

Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
1:0 - Dymowski 37'
1:1 - Ołowniuk 49'

GKS Jastrzębie - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)
0:1 - Świętosławski 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!