Carling Cup: Arsenal wygrał po dogrywce / Fabiański w bramce Kanonierów

Łukasz Fabiański pojawił się w składzie Arsenalu Londyn we wtorkowy wieczór. Kanonierzy w 3. rundzie Carling Cup pokonali Tottenham Hotspur 4:1, ale dopiero po dogrywce.

Bartosz Zimkowski

Po kwadransie Arsenal objął prowadzenie za sprawą Henriego Lansbury'ego, dla którego był to pierwszy gol w barwach Arsenalu Londyn. Koguty wyrównały tuż po przerwie, kiedy Fabiańskiego pokonał Robbie Keane. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, gdzie klasę pokazał Arsenal.

Między 92., a 96. minutą goście wykorzystali dwa rzuty karne. Oba na bramki zamienił Samir Nasri. Tuż przed końcem pierwszej dogrywki Andrij Arszawin dobił rywali, a dobrą interwencją popisał się jeszcze w tej części gry Łukasz Fabiański. Arsenal wygrał 4:1, ale Arsene Wenger (oglądał mecz z perspektywy trybun - kara od FA) nie wystawił samej młodzieży, jak to zwykle czynił w tych rozgrywkach. Kilku bardziej doświadczonych zawodników dostało swoją szansę.

Do 4. rundy nie awansował Bolton Wanderers, który przegrał z zespołem The Championship - Burnley. Przegrał również Sunderland. Czarne Koty musiały uznać wyższość West Ham United.

Jednak największa sensacja miała miejsce w Brendford, gdzie miejscowa drużyna (League One) pokonała po rzutach karnych Everton. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a "jedenastki" lepiej wykonywali gospodarze. Ani jednego rzutu karnego nie zdołał obronić Jan Mucha, były bramkarz Legii Warszawa.