Derby Rzeszowa dla Resovii - relacja z meczu Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów

W Rzeszowie lepszą drużyną od Stali jest Resovia. W pierwszym meczu pokonała Stal 3:1. Teraz także okazała się lepsza, wygrywając 2:1. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, ale tym razem górą była drużyna, która zajmuje wyższą lokatę w tabeli.

Artur Długosz

Do kogo będzie należał Rzeszów? Do Stali czy Resovii? Zastanawiali się przed spotkaniem kibice obu drużyn. Biorąc pod uwagę tabelę faworytem byli walczący o awans goście, ale zawsze trzeba pamiętać, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Tym razem jednak faworyt potwierdził, że nieprzypadkowo jest tak wysoko w tabeli i okazał się lepszy od Stali.

Resovia rozpoczęła perfekcyjnie i już w piątej minucie objęła prowadzenie. W pole karne dośrodkował Wiesław Kozubek, a niesamowitą bramkę z przewrotki zdobył Dariusz Kantor. Gospodarze po paru minutach odpowiedzieli niecelnym strzałem głową Ireneusza Grybosia.

Po kwadransie gry znów przed szansą stanęli goście jednak w doskonałej sytuacji Jarosław Piątkowski nie trafił w piłkę. W 21. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Damian Wolański, ale gracz Stali zbyt długo składał się do strzału i stracił piłkę. Po pół godziny gry tempo tego emocjonującego spotkania spadło. Zawodnicy starali się zaskoczyć bramkarzy strzałami z dystansu, ale okazywały się one nieskuteczne. Jak na derby przystało dużo było fauli i przerw w grze.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 53. minucie Janusz Iwanicki dośrodkował, głową strzelał Gryboś, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później zawodnik Stali miał doskonałą okazję. Napastnik był już sam na sam z Marcinem Pietryką, ale posłał piłkę nad poprzeczką! W końcu jednak napór gospodarzy przyniósł efekt! W 56. minucie miało miejsce ogromne zamieszanie w polu karnym Resovii, Iwanicki odegrał do Wolańskiego, który strzałem z najbliższej odległości nie dał żadnych szans Pietryce. W tym fragmencie spotkania zawodnicy Stali mieli sporą przewagę na boisku.

Po chwili jednak piłkarze Resovii się otrząsnęli i zadali decydujący dla losów spotkania cios. W 63. minucie piłkę do siatki Tomasza Wietechy skierował Dariusz Kantor. Do końca pojedynku wynik już się nie zmienił. Goście umiejętnie się bronili, a zawodnicy Stali nie potrafili doprowadzić do remisu. W samej końcówce pojedynku z boiska wyleciał jeszcze Rafał Zawiślan. W 63 ligowych derbach Rzeszowa lepsza okazała się Resovia, która zwyciężyła już w czwartym kolejnym meczu ze Stalą.

Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)
0:1 - Kantor 5'
1:1 - Wolański 56'
1:2 - Kantor 63'

Stal: Wietecha - Hus, Duda, Solecki, Majda, Orzechowski (82' Kiema), Iwanicki (74' Szala), Krauze, Jędryas (46' Kloc), Wolański, Gryboś (67' Fabianowski).

Resovia: Pietryka - Szkolnik, Kozubek, Kusiak, Bogacz, Walaszczyk, Piątkowski (90' Łanucha), Domoń, Zawiślan, Kantor (86' Chlipała), Hajduk (67' Bergier).

Żółte kartki: Jędryas, Duda, Fabianowski, Kloc (Stal) oraz Kusiak, Zawiślan (Resovia).

Czerwona kartka: Zawiślan / 90' za drugą żółtą/ Resovia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!