Puchar Narodów Afryki: Egipt powalczy o obronę trofeum

Egipt zrewanżował się Algierii za to, że Lisy Pustyni wyeliminowały go po dodatkowym meczu z Mistrzostw Świata i pewnie awansował do finału turnieju, który jest rozgrywany w Angoli. Faraonowie rozbili swojego rywala, zwyciężając 4:0.

Adam Kiołbasa

Od początku lepsi byli Egipcjanie, ale do przerwy prowadzili różnicą tylko jednej bramki. W 39. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Hosni. Chwilę wcześniej drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Halliche.

Na początku drugiej odsłony Algieria zaatakowała, ale Faraonowie po tym, jak dali się wyszaleć rywalowi, rozpoczęli swój koncert. W 65. minucie na 2:0 podwyższył Mohamed Zidan i wówczas stało się jasne, że to Egipt awansuje dalej.

W 70. minucie za brutalny faul Belhadj został wyrzucony z boiska. W 81. minucie Abdel-Shafy z ostrego kąta podwyższył na 3:0, a w doliczonym czasie gry Gedo postawił "kropkę nad i". Warto odnotować, że trzecim zawodnikiem w szeregach Lisów Pustyni, który zobaczył czerwoną kartkę był Chaochi.

W finale Faraonowie zmierzą się z Ghaną, a w spotkaniu o trzecie miejsce Nigeria zagra z Algierią.

Algieria - Egipt 0:4 (0:1)
0:1 - Hosni 39'
0:2 - Zidan 65'
0:3 - Abdel-Shafy 81'
0:4 - Nagy-Gedo 90'