Zmarnowana szansa Stomilu Olsztyn. Sytuacja jest coraz gorsza

Stomil Olsztyn pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli II ligi. W meczu z Olimpią Elbląg prowadził aż do 88. minuty, ale zdobył tylko punkt za remis 1:1.

Piłkarze Stomilu Olsztyn Twitter / oficjalny profil / Piłkarze Stomilu Olsztyn
Na zakończenie kolejki doszło do meczu drugoligowców, którzy nie spisują się dobrze w rundzie wiosennej. W 10 kolejkach Olimpia Elbląg zdobyła tylko dziewięć punktów, a Stomil Olsztyn jeszcze mniej, ponieważ siedem. Oba zespoły chciały wykorzystać bezpośredni mecz do poprawienia sytuacji w lidze, ale podział punktów nie jest dużym krokiem do przodu dla żadnego z nich.

W zakończonym wynikiem 1:1 meczu oba gole padły po przerwie. Nie minęła minuta i Stomil zdobył prowadzenie strzałem Bartosza Florka. Olsztynianie mogli od tego momentu bronić zaliczki i udawało się to zrobić do 88. minuty. W niej Olimpia doprowadziła do remisu uderzeniem Mariusza Gabrycha. Drugiego gola nie dorzucili już ani gospodarze, ani goście.

Szczególnie skomplikowana staje się sytuacja Stomilu, który może opuścić szczebel centralny. Pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli tylko przed Sandecją Nowy Sącz. Pocieszeniem dla olsztynian jest fakt, że pozostają w kontakcie z zamykającą bezpieczną strefę Wisłą Puławy, ale nie przeskoczą wyprzedzających ich przeciwników, bez poprawienia wyników.

Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 - Bartosz Florek 46'
1:1 - Mariusz Gabrych 88'

Olimpia: Andrzej Witan - Kamil Bartoś (72' Kacper Filipczyk), Łukasz Sarnowski, Michał Kuczałek, Bartłomiej Mruk (86' Jan Sienkiewicz), Marcel Stefaniak, Jakub Sangowski, Maciej Spychała (81' Kacper Jóźwicki), Dominik Kozera (72' Mariusz Gabrych), Maciej Famulak, Adam Żak

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Filip Wójcik (76' Daniel Pietraszkiewicz), Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Lukas Kuban (76' Bartosz Waleńcik), Michał Karlikowski, Karol Żwir, Michal Bezpalec, Filip Laskowski (84' Iwan Brikner), Bartosz Florek, Dawid Retlewski (84' Piotr Kurbiel)

Żółte kartki: Famulak (Olimpia) oraz Kuban, Żwir, Wójcik, Retlewski, Laskowski, Waleńcik (Stomil)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn utrzyma się w tym sezonie w II lidze?