PSG demoluje. Jak w Barcelonie, tak w Paryżu

4:1 - taki był ulubiony wynik Paris Saint-Germain w ostatnim tygodniu. Lider Ligue 1 postrzelał Olympique Lyon tak samo jak kilka dni temu FC Barcelonie. Nie potrzebował do tego obecności na boisku Kyliana Mbappe.

Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - Olympique Lyon PAP/EPA / Teresa Suarez / Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - Olympique Lyon
Paris Saint-Germain powróciło do gry w Ligue 1 po zwycięstwie 4:1 z FC Barceloną na miarę awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Paryżanie mogą pomału przygotowywać się do dwumeczu przeciwko Borussii Dortmund o wejście do finału, ale na krajowym podwórku także czekały na nich obowiązki. W niedzielę podopieczni Luisa Enrique podjęli rozpędzonych w ostatnich tygodniach i starających się o awans do europejskich pucharów zawodników Olympique Lyon.

Piłkarze PSG starali się wcześnie pozbawić przeciwnika nadziei na sprawienie niespodzianki. Gospodarze już w 3. minucie cieszyli się ze zdobycia prowadzenia, a pomógł im w tym pechowiec Nemanja Matić. Bramka samobójcza doświadczonego pomocnika padła krótko po rozpoczęciu spotkania przez Francoisa Letexiera.

Gospodarze ani myśleli o zahamowaniu po energicznym rozpoczęciu meczu i nie mieli litości dla przeciwników. W 7. minucie kibice gospodarzy cieszyli się golem na 2:0. Lucas Beraldo pokonał Anthony'ego Lopesa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które próbowali niezdarnie wybić obrońcy z Lyonu.

Pojedynek był jednostronny, można było spodziewać się po nim ciekawszego grania. W 33. minucie Anthony Lopes wyciągnął piłkę z bramki po raz trzeci. Tym razem skapitulował po uderzeniu napastnika Goncalo Ramosa. Portugalczyk oderwał się od niezdarnych przeciwników i wykorzystał wypieszczone dośrodkowanie Achrafa Hakimiego.

Dopiero trzecia stracona bramka przebudziła Olympique. Ernest Nuamah dał sygnał gościom, że nie wszystko jest jeszcze stracone i poprawił wynik na 1:3. Oddał uderzenie z kilkunastu metrów, a piłka wtoczyła się w narożnik bramki po rękawicy Gianluigiego Donnarummy. Włoch miał duże pretensje do swoich kompanów z pola za nonszalancję w obronie.

Przez całą pierwszą połowę można było odnieść wrażenie, że nikt nie broni, a już na pewno nie robią tego goście. W 42. minucie PSG odzyskało trzybramkowe prowadzenie, a Goncalo Ramos cieszył się z dubletu. Tym razem napastnik lidera zdobył gola na 4:1 strzałem z bliska. Poszedł na wślizgu i nie dał szans na zatrzymanie piłki osamotnionemu Anthony'emu Lopesowi. Asystował mu z dokładnością Marco Asensio.

Druga połowa to już całkiem inna historia, ponieważ kanonada została wstrzymana. O ile w pierwszej części piłka raz po raz wpadała do bramki, to po zmianie stron gospodarzom brakowało zapału do dalszego atakowania, a gościom skuteczności. W marnowaniu sytuacji podbramkowych przodował Rayan Cherki.