Co za niesamowita statystyka kata FC Barcelony! Aż trudno w nią uwierzyć

Starcia z FC Barceloną były szczególne dla Ousmane'a Dembele. Francuski skrzydłowy do przerwy rewanżowego spotkania miał na koncie dwie bramki w tym dwumeczu. Ostatecznie nie powiększył swojego dorobku.

Artur Karaszewski
Ousmane Dembele Getty Images / Franco Arland / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
To może dziwić jeśli weźmie się pod uwagę dorobek Ousmane'a Dembele z tego sezonu. Zawodnik Paris Saint-Germain rozegrał w barwach mistrzów Francji 36 meczów, w których zdobył trzy bramki, a dwie z nich strzelił właśnie FC Barcelonie.

Francuz jest byłym zawodnikiem Blaugrany. W stolicy Katalonii występował w latach 2017-2023. W tym czasie wziął udział w 185 spotkaniach, strzelił 40 goli i dołożył do tego 43 asysty.

W sierpniu 2023 roku zdecydował się na transfer do PSG. Mistrzowie Francji zapłacili za niego 50 milionów euro. Skrzydłowy trafił do siatki tylko w rywalizacji z Monaco (5:2). Jego dwa następne gole padły już w dwumeczu z byłym klubem.

W pierwszym starciu z Barceloną wpisał się na listę strzelców w 48. minucie meczu, kiedy to pokonał Marca-Andre ter Stegena mocnym strzałem pod poprzeczkę.

W rewanżu Dembele również zdobył bramkę. Tym razem umieścił piłkę w siatce z bliska wykorzystując dogranie Bradleya Barcoli. W 59. minucie tej potyczki były piłkarz Barcy wywalczył rzut karny wykorzystany przez Kyliana Mbappe.

Dorobek strzelecki Francuza z tego sezonu nie robi wrażenia, ale dużo lepiej wygląda liczba jego asyst. Do tej pory popisał się trzynastoma podaniami, które jego koledzy zamienili na gole.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)