"Lewy" i Mbappe. Zdjęcie już obiegło sieć

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów między PSG a FC Barceloną był reklamowany jako snajperski pojedynek Roberta Lewandowskiego i Kyliana Mbappe. Tuż przed pierwszym gwizdkiem rewanżowego meczu internet obiegło zdjęcie serdecznego powitania dwóch gwiazdorów.

Adrian Hulbój
Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Kylian Mbappe Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / im Clayton/Corbis / Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Kylian Mbappe
We wtorek (16.04) oczy całej piłkarskiej Europy były zwrócone na Barcelonę. "Duma Katalonii" w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów podejmowała u siebie Paris Saint-Germain. We Francji lepsi okazali się piłkarze Barcy, którzy wygrali 3:2.

Przed rewanżowym spotkaniem wiele osób ostrzyło sobie zęby na strzelecki pojedynek Roberta Lewandowskiego i Kyliana Mbappe. W pierwszym meczu co prawda żaden z nich nie zdobył bramki, jednak polski napastnik był jednym z najaktywniejszych piłkarzy swojego zespołu i stale niepokoił obrońców PSG, z kolei Mbappe zaliczył bezbarwny występ.

Oficjalny profil Ligi Mistrzów na profilu X udostępnił zdjęcie przedstawiające powitanie dwóch świetnych snajperów, do którego doszło tuż przed początkiem meczu. Lewandowski i Mbappe oddali sobie szacunek i wymienili uścisk. Skupione miny obu graczy wskazywały na to, że myślami są już przy samym meczu.

Rewanżowe spotkanie lepiej rozpoczęła FC Barcelona. Hiszpański klub wyszedł na prowadzeniu po golu Raphinhy w 12. minucie gry. Od 29. minuty "Duma Katalonii" musiała jednak grac w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Ronald Araujo. Goście wykorzystali grę w przewadze, a w 40. minucie do remisu doprowadził Ousmane Dembele. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1, który w dalszym ciągu premiował awansem Barcę.

Czytaj też: Legenda Realu Madryt może trenować klub z La Liga. Jest jednym z faworytów 58-letni Romario zgłoszony do rozgrywek. I nie chodzi o oldboyów ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)