Bramkarz bohaterem Cracovii. Pasy wyrwały zwycięstwo liderowi [WIDEO]

W niedzielne popołudnie Cracovia sprawiła ogromną niespodziankę i wygrała w Białymstoku 3:1. Bohaterem tej rywalizacji z pewnością był bramkarz Pasów, Sebastian Madejski, który obronił rzut karny.

Kuba Duda
Kuba Duda
Kluczowa interwencja bramkarza Cracovii Twitter / Canal+ Sport / Kluczowa interwencja bramkarza Cracovii
Cracovia jechała na Podlasie na mecz z liderującą Jagiellonią. Ekipa z Krakowa była skazywana na pożarcie, ale po słabym początku ostatecznie dała radę i wywiozła z Białegostoku komplet punktów, czym mocno skomplikowała sytuację swojemu niedzielnemu rywalowi.

Tego mogłoby jednak nie być, gdyby nie świetna postawa strzegącego bramki Pasów Sebastiana Madejskiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy golkiper wybronił rzut karny wykonywany przez Afimico Pululu.

Napastnik Jagiellonii był etatowym wykonawcą tych stałych fragmentów w swojej drużynie. Dotychczas strzelał cztery jedenastki i wszystkie wykorzystał. Teraz pomylił się w niesamowicie ważnym momencie dla całego klubu w kontekście walki o mistrzostwo Polski.

Choć oczywiście przy tej interwencji należy też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób obronił on dobitkę Jesusa Imaza. Żeby nie to, zapewne i tak mielibyśmy 2:2. Dzięki temu Cracovia do przerwy wciąż prowadziła i miała świetną sytuację przed drugą połową.

Bo przecież należy dodać, że Jagiellonia od około 15. minuty tej rywalizacji grała w osłabieniu. Wtedy czerwoną kartkę obejrzał Adrian Dieguez, co mocno utrudniło zadanie jego kolegom, którzy pozostali na boisku i walczyli o dobry wynik.