Dawid Szwarga: Nie dziwię się frustracji

Coraz więcej wskazuje na to, że Raków Częstochowa nie obroni mistrzostwa Polski. W piątek drużyna przegrała w Radomiu z Radomiakiem 1:2. Trenerzy obu zespołów ocenili spotkanie.

Michał Piegza
Dawid Szwarga PAP / Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: Dawid Szwarga

Nie tak piłkarze Rakowa Częstochowa wyobrażali sobie wyjazdowe spotkanie w Radomiu z Radomiakiem. Po błędach obrony i bramkarza gospodarze zdobyli dwa gole. Goście byli w stanie odpowiedzieć jednym trafieniem.

Nic dziwnego, że po meczu zafrasowany był trener mistrzów Polski Dawid Szwarga. - W momencie, w jakim jesteśmy moje tłumaczenia zostaną podważone przez osiągane wyniki. Nie dziwię się frustracji kibiców. Mistrz Polski powinien walczyć o najwyższe cele, a my grając tak jak w Radomiu od celu się oddaliliśmy - powiedział na pomeczowej konferencji trener.

- W szatni i w sztabie jest złość. Tracimy gole w sposób kuriozalny. Nie jest ro pierwszy taki gol w rundzie. Można powiedzieć, że straciliśmy dwa samobójcze gole. Tak tracąc bramki utrudniasz sobie pracę  - Sytuacja w tabeli i sposób porażki są dla nas rozczarowujące - podsumował.

W dużo lepszym nastroju był opiekun Radomiaka Maciej Kędziorek. - Zwycięstwo nad mistrzem Polski to zawsze wielki sukces. Weekend na pewno będzie dla nas miły. Bardzo dobra 1. połowa, strzelone dwa gole, bardzo dobra praca w obronie wysokiej i niskiej. Pokazaliśmy duży charakter. Po przerwie na początku pozwoliliśmy Rakowowi na zbyt wiele. Po stracie gola uspokoiliśmy grę. Dużo dały zmiany, w efekcie wygraliśmy - powiedział szkoleniowiec.