Kotwica Kołobrzeg w kryzysie. Co z Maciejem Bartoszkiem?

Najlepszy drugoligowiec rundy jesiennej zawodzi mecz po meczu. Tym razem Kotwica Kołobrzeg pokazała się ze złej strony i przegrała 1:3 z GKS-em Jastrzębie. Niepewna staje się przyszłość w klubie trenera Macieja Bartoszka.

Maciej Bartoszek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Maciej Bartoszek
Kolejka rozpoczęła się w czwartek. Sześciu drugoligowców ma mecze za sobą i do gry wrócą dopiero po świętach.

Po całkiem wyrównanych dwóch kwadransach meczu z Kotwicą KołobrzegGKS Jastrzębie zdobył prowadzenie strzałem z rzutu karnego. Michał Bednarski przymierzył 1:0 w stylu Roberta Lewandowskiego. Rozbieg w kilku tempach pomógł w zmyleniu Marka Kozioła. Jedenastka została przyznana za blokowanie ręką Tomasza Wełny dośrodkowania Bartosza Borunia.

Bramka na 2:0 w 43. minucie padła w podobnych okolicznościach, również z rzutu karnego. Michał Bednarski zmienił kierunek strzału, ale że ruszył się w inną stronę również Marek Kozioł, to piłka znalazła się drugi raz w bramce. Tym razem napastnik strzelał z "wapna" po przewinieniu Tomasza Kaczmarka na Szymonie Matuszku.

Trener Maciej Bartoszek wymienił w przerwie trzech zawodników za jednym zamachem. Jednym z dublerów był najskuteczniejszy w zespole Jonathan Junior. W 53. minucie Brazylijczyk zdobył 15. gola w sezonie. Także on wykorzystał trzeci w meczu rzut karny. Oddał uderzenie w środek bramki po położeniu Grzegorza Drazika.

Kotwica już za wiele ciekawego nie pokazała i nie miała stuprocentowych sytuacji podbramkowych na doprowadzenie do remisu. Jej występ podsumowała końcówka, w której straciła dwóch zawodników oraz gola na 1:3. Czerwoną kartkę zobaczyli Tafara Madembo i Cezary Polak, a wynik ustalił zmiennik Farid Ali. Po golu sędzia już nawet nie wznowił gry.

Wisła Puławy zdemolowała źle wyglądającą w rundzie wiosennej Olimpię Elbląg 4:0. W 24. minucie miała pierwszą, wielką szansę na gola, jednak Krystian Puton nie pokonał z rzutu karnego Andrzeja Witana. Było to ostatnie ostrzeżenie dla Olimpii, która niewiele później straciła bramkę po strzale Piotra Giela. Wisła zadała pozostałe ciosy gościom w drugiej połowie i doprowadziła do efektownego wyniku. Łupem bramkowym podzielili się Puton, Kamil Kumoch oraz Robert Janicki.

Najpóźniej w czwartek rozpoczął się mecz Stali Stalowa Wola z Sandecją Nowy Sącz. Beniaminek zwyciężył w nim 2:1. Przez ponad godzinę nie było gola, a później padły trzy. Na pierwsze trafienie Stali goście odpowiedzieli. Na drugie już nie, a strzał Arkadiusza Ziarki zapewnił komplet punktów Stali. Drużyna z Podkarpacia zwyciężyła u siebie już po raz dziewiąty w sezonie.

26. kolejka II ligi:

GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:0)

4:0 - Robert Janicki 78'

Stal Stalowa Wola - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:0)
1:0 - Jakub Górski 66'
1:1 - Radosław Gołębiowski 76'
2:1 - Arkadiusz Ziarko 86'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Maciej Bartoszek sprawdza się w roli trenera Kotwicy Kołobrzeg?