II-ligowiec zmarnował dwa rzuty karne w meczu

KKS 1925 Kalisz wrócił na pierwsze miejsce w tabeli II ligi dzięki punktowi za bezbramkowy remis ze Stomilem Olsztyn. Olimpia Grudziądz nie wykorzystała dwóch rzutów karnych w meczu z Radunią Stężyca.

radość piłkarzy KKS Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy KKS Kalisz
Trwa kadłubowa kolejka rozgrywana w przerwie reprezentacyjnej. Ani w piątkowych meczach, ani w sobotnich gole nie sypały się jak z rogu obfitości.

Lider z Kalisza zremisował po raz czwarty w szóstym meczu w rundzie wiosennej. Podopieczni Pawła Ozgi pozostają niepokonani po zimowym okresie przygotowań, choć przed bezbramkowym meczem ze Stomilem Olsztyn mogli liczyć na więcej. Drużyna z Warmii zagrała jednak ambitnie i wywalczyła punkt delikatnie przybliżający do utrzymania na szczeblu centralnym. Stomil oddał więcej strzałów, a także tych celnych.

Olimpia Grudziądz nie wykorzystała dwóch rzutów karnych w meczu z Radunią Stężyca. W pierwszej połowie Szymon Krocz kopnął piłkę nad poprzeczką, a w drugiej części Wojciech Łuczak nie pokonał swoim strzałem Kacpra Górskiego. Ostatecznie beniaminek zremisował 1:1 z Radunią. Na gola, straconego w początkowym kwadransie, odpowiedział niespełna minutę po zmianie stron.

ŁKS II Łódź przerwał pościg Sandecji Nowy Sącz za klubami zajmującymi bezpieczne miejsca w tabeli. Rezerwy ekstraklasowicza zwyciężyły w Niepołomicach 1:0 dzięki bramce samobójczej Mateusza Bartkówa. Ten sam zawodnik zobaczył jeszcze w 79. minucie czerwoną kartkę, więc był pechowcem popołudnia. ŁKS nie pozwolił na wyrównanie ani jedenastu, ani dziesięciu przeciwnikom, a komplet punktów pozwolił przeskoczyć do najlepszej szóstki w tabeli.

25. kolejka II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 0:0

Olimpia Grudziądz - Radunia Stężyca 1:1 (0:1)
0:1 - Wojciech Słomka 9'
1:1 - Oskar Sikorski 46'

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS II Łódź 0:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Bartków 7'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?