Bayer Leverkusen mknie po mistrzostwo. Trwa piękna seria ekipy Xabiego Alonso

Nie ma mocnych na Bayer Leverkusen. "Aptekarze" w niedzielne popołudnie pokonali na wyjeździe SC Freiburg 3:2 i ponownie odskoczyli na dziesięć punktów od Bayernu Monachium. To już 38. mecz bez porażki tego zespołu w sezonie 2023/24.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy Bayeru Leverkusen PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru Leverkusen
33 zwycięstwa i 5 remisów. Tak po niedzielnym meczu z SC Freiburg prezentuje się bilans Bayeru Leverkusen w sezonie 2023/24. Invincibles, niepokonani, nieuchwytni dla pozostałych.

Wydaje się, że to jest właśnie ten sezon, gdy Bayer sięgnie po pierwsze w klubowej historii mistrzostwo Niemiec. Xabi Alonso stworzył potwora. Bayer to maszyna, która od pierwszej kolejki pracuje bez żadnych problemów.

Choć akurat ten mecz nie był wybitny w ich wykonaniu. To znaczy, Bayer miał przewagę, strzelił trzy gole, ale w końcówce nie udało się uniknąć nerwówki. Bramkę na 2:3 zdobył Yannik Keitel i dość nieoczekiwanie zrobiły się emocje. Do tego momentu niewiele na to wskazywało.

Już w 2. minucie gola strzelił Florian Wirtz (absolutnie fenomenalny drybling i strzał nie do obrony przy dalszym słupku). Pod koniec pierwszej połowi i na początku drugiej swoje dołożyli napastnicy. Najpierw Adam Hlozek, następnie Patrik Schick.

Kolejne szanse oczywiście też były. Bayer miał olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, oddał więcej strzałów, więcej strzałów celnych. Wygrana jest całkowicie zasłużona. W końcówce widać było dużą dojrzałość tej drużyny. Nie było paniki, a spokojne utrzymywanie się przy piłce. Gol na 2:3 ani na moment nie wytrącił ich z rytmu.

SC Freiburg - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (1:2) 0:1 Florian Wirtz 2' 1:1 Ritsu Doan 10' 1:2 Adam Hlozek 40' 1:3 Patrik Schick 53' 2:3 Yannik Keitel 79'